Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Četrus gadus vecs auto pekšņi nevar iziet apskati viena luktura marķējuma dēļ1

Foto: ekrānuzņēmums no raidījuma “Bez tabu”

Gundara uzņēmums pirms četriem gadiem iegādājās pilnīgi jaunu “Renault Trafic” automašīnu, kas izmaksāja nedaudz mazāk par 30 tūkstošiem eiro. Pērkot automašīnu, tā jau bija reģistrēta Latvijā un atzīta par derīgu tehniskajā apskatē, taču nu izrādījies, ka ar šādu automašīnu ceļu satiksmē piedalīties ir liegts, vēsta raidījums “Bez tabu”.

Jaunām automašīnām tehniskās apskates stacijā jāviesojas reizi divos gados. 2018. gadā Gundara uzņēmuma automašīnas tehnisko apskati veica bez būtiskiem aizrādījumiem, taču lielākie pārsteigumi sākās 2020. gada jūnijā.

“Bez tabu” sižets:

Tehniskās apskates stacijas darbinieki Ogrē norādīja, ka vienam no automašīnas lukturiem ir neatbilstošs marķējums.

Uz tā pavisam nelielā izmērā norādīts ”S2”, taču esot jābūt ”S3”, kā rezultātā Gundaram dots mēnesis laika, lai trūkumus novērstu un atkārtoti viesotos tehniskās apskates stacijā.

Dienā, kad viesojamies pie Gundara, viņa kolēģis ar citas markas busiņu, kuram arī uzstādīts tāds pats it kā neatbilstošs lukturis, devies uz tehniskās apskates staciju Jēkabpilī.

Tajā viņam netika aizrādīts par neatbilstošu lukturi. Tas vēl vairāk samulsinājis Gundaru, kurš nespēj izprast CSDD darbinieku rīcību.

“Renault” pārstāvis Baltijas valstīs sižeta tapšanas brīdī atrodas Igaunijā. Viņš ir informēts par Gundara nedienām ar lukturi. Šobrīd esot pasūtīts jauns lukturis, kas tikšot uzstādīts bez maksas.

Saistītie raksti

Aktuāls ir jautājums, kādēļ CSDD šādu nepilnību pamanīja tikai pēc četriem gadiem, nevis, kad automašīna tika ievesta Latvijā, un kādēļ nepilnība netika konstatēta Gundara kolēģa spēkratam.

Par konstatēto nepilnību CSDD informējusi arī ražotāju, līdz ar to drīzumā var nākties doties uz autorizētu servisu. Šobrīd nav zināms, cik automašīnām rūpnīcā uzstādīts neatbilstošs lukturis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli?
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 5 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Ekonomika
Energoefektivitātes milzis Piņķos: kā Saules ielas 2 iedzīvotāji panāca, ka par siltumenerģiju būs jāmaksā trīs reizes mazāk
50 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Viens gan ir jāsaprot – vīrusi neatnāk, lai mūs tikai pabaidītu, tie atnāk uz palikšanu
4 stundas