Foto: Wikipedia.org

Cilvēkveidīgā robota radītāji aizlieguši to izmantot seksuāliem mērķiem 0

Cilvēkveidīgā un emocionālā robota Pepera izstradātāji aizlieguši tā īpašniekiem izmantot robotu seksuāliem mērķiem, raksta “Wired”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šīs četras zodiaka zīmes atgūstas no grūtajiem laikiem: tās drīz tiks vaļā no savas “melnās svītras”
“Latvijai tuvojas…” Alvis Hermanis izsaka mīklainu paziņojumu, radot satraukumu sabiedrībā
Kokteilis
Vanga izteikusi draudīgas prognozes 2026. gadam: viens no notikuma datumiem jau ir zināms
Lasīt citas ziņas

Uzņēmums “SoftBank”, kopā ar kuru robots, kurš spēj paust emocijas, izstrādāts, iekļavusi lietošanas līguma tekstā īpašu punktu, kurš aizliedz izmantot robotu “seksuāla vai nepiedienīga rakstura darbībām”. Tāpat aizliegts tam izveidot erotiskus pielikumus un pārprogrammēt, lai izmantotu flirtam.

Robotu Peperu kopīgi radija “Aldebaran Robotics” un “SoftBank”. Tas prot atšķirt emocijas, analizēt cilvēka balss tembru un sejas izteiksmi. Robots paredzēts dzīvei kopā ar cilvēkiem. Viena robota cena ir 198 000 dolāru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš bija gadījums, kad kāds Pepera īpašnieks japānis piekāva robotu viņaprāt neveiksmīga joka dēļ.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.