Uncategorized

CVK ziņots par sešiem iespējamiem parakstu viltošanas gadījumiem0

LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) saņēmusi ziņas par sešiem iespējamiem gadījumiem, kad vēlētājs sūdzējies, ka kāds vēlēšanu sarakstā parakstījies viņa vietā, liedzot iespējas nobalsot. Taču nav zināms, vai kāds no ziņojumiem nepārklājas, aģentūrai LETA sacīja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Viņš skaidroja, ka CVK rīcībā pašlaik vēl nav dokumentālu apstiprinājumu par konkrētām sūdzībām. Ir saņemts vairāku signālu kopums, taču par konkrētu problemātisko situāciju skaitu vēl nevar spriest, jo ir gadījumi, kad par vienu un to pašu lietu sūdzības tiek saņemtas no vairākiem avotiem.

No minētajiem sešiem iespējamajiem gadījumiem trīs ir Rīgā un trīs ir citās pašvaldībās. Gadījumā, ja pie vainas būs bijusi darbinieku nolaidība, tad varētu tikt vērtēts, vai nākamajās vēlēšanās viņu iekļaut vēlēšanu komisijas sastāvā. Taču ir jāņem vērā, ka kļūdīties ir cilvēcīgi un nebūtu pareizi uzreiz sodīt cilvēku, skaidroja Cimdars. Viņš atzīmēja, ka vēlēšanu procesā kļūdu pieļaušana ir augsta riska pakāpi, ņemot vērā, kā tās vēlāk tiks interpretētas.

Kā ziņots, 1.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās atsevišķos vēlēšanu iecirkņos notikušie starpgadījumi var būt par pamatu, lai apstrīdētu vēlēšanu rezultātus, sestdien pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Viņš žurnālistus informēja, ka daudz starpgadījumu vēlēšanu dienā nav bijis, taču ir pāris, kas bijuši diezgan nopietni.

Piemēram, kādā no Rīgas vēlēšanu iecirkņiem vēlētājs konstatējis, ka viņa vietā kāds cits jau ir parakstījies pretī viņa personas datiem. “Situācija ir ne tikai nepatīkama, bet rada risku, ka gadījumā, ja rezultāts starp dažādiem sarakstiem ir ļoti līdzīgs, katra balss, kas nosaka rezultātu, var būt par pamatu, lai to apstrīdētu,” teica Cimdars.

Centrālajai vēlēšanu komisijai nav pamata izdarīt izņēmumu, jo nav zināms, vai šis apgalvojums, ka tas nav šī cilvēka paraksts, ir patiess, norādīja Cimdars. Šim cilvēkam ir jāraksta sūdzība, kas tiks izskatīta, skaidroja CVK vadītājs.

Lielvārdē kādam balsotājam no rīta ir izsniegtas divas balsošanas aploksnes. Vēlētājs šīs abas aploksnes pieņēmis un tās arī iemetis urnā un tikai pēc tam paziņojis par to Centrālajai vēlēšanu komisijai. Arī šis gadījums varot būt par pamatu, lai apstrīdētu vēlēšanu rezultātus.

Pārējie gadījumi vēlēšanu iecirkņos neesot bijuši tik nopietni.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.