Sabiedrība

Dāvana Likteņdārzam0

Rītvakar, 23. martā, Latvijas televīzijas 1. programmā skanēs brīnišķīga koncerta – “Latviešu mūzikas dārzs” – ieraksts. Koncerts trešdien Latvijas Nacionālajā operā notika kā dāvana Likteņdārzam, jo mūziķi tam ziedoja savus honorārus, un arī nauda par pārdotajām biļetēm nonāks “Kokneses fondā”. Labdarības pasākumā iegūtie 56 219 lati tiks Likteņdārza amfiteātra būvniecībai. 


Koncertā skanēja Jāņa Mediņa, Arvīda Žilinska, Emīla Dārziņa un Artura Maskata melodijas Latvijas Nacionālās operas orķestra un solistu un Latvijas Radio kora izpildījumā. Diriģenti Andris Veismanis, Normunds Vaicis, Sigvards Kļava, dziedātāji Aira Rūrāne un Andris Lapiņš un pianists Reinis Zariņš šajā vakarā ar savu talantu atbalstīja topošo piemiņas vietu pagājušajā gadsimtā bojā gājušajām latviešu dvēselēm.

“Likteņdārzs Koknesē nav kapa piemineklis zaudētajai Latvijai, tas nav arī Golgātas atainojums, bet iecerēts kā apskaidrības templis. Šo templi būvē ikkatrs, kas jūt vēlēšanos tautas sāpi pārvērst gaismā, bet ciešanas – spēka avotā un apsolījumā nākotnei,” uzrunājot skatītājus, sacīja viens no “Kokneses fonda” dibinātājiem Imants Lancmanis.

Pēc koncerta rīkotajā labdarības izsolē tika piedāvātas gleznas, grafikas, fotogrāfijas un tēlnieku darbi, arhitektu un scenogrāfu skices, manuskripti un viena partitūra, kopumā 100 darbi. Visi tie līdz 20. martam bija apskatāmi “Rīgas galerijā” un “Galerijā 21”. Autori, kuru darbi tika izsolīti, ziedoja Likteņdārzam pusi no to sākuma cenas. Pircēja ziedojums bija summa, kas tika nosolīta virs sākumcenas.

 

Pusotras stundas laikā pārdoti 60 darbi, un izsoles vadītājs, mākslas kolekcionārs Guntis Belēvičs vērtē to kā ļoti labu rezultātu. Viņš pats no savas kolekcijas bija ziedojis gleznu un trīs manuskriptus. Vislielākā pircēju sacensība noritēja par Māra Ārgaļa, Gļeba Panteļejeva un Daces Lielās darbiem.

 

Kāds skandināvs izsolē noskatījis I. Blumberga skulptūru “Torss”, taču ieradies to nopirkt tikai nākamajā dienā “Rīgas galerijā”. Tur guvis trīskāršu prieku – sastapis pašu autoru, ticis pie mākslas darba un ziedojis Likteņdārzam simt latus virs noteiktās sākumcenas.

Rīt labdarības koncerta pārraides laikā ikviens var zvanīt pa tālruni 9000 6483, tā ziedojot vienu latu Likteņdārzam. “Kokneses fonds” šādu pasākumu rīko otro gadu un cer turpināt šo tradīciju vismaz līdz 2018. gadam, kad Likteņdārzam ir jātop gatavam kā dāvanai Latvijas 100. dzimšanas dienā.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.