Uzņēmējs un politiķis Ainārs Šlesers

De facto: Šlesera vadītā deputātu delegācija, kas devusies uz Ķīnu, cieši saistīta ar Šleseru ģimenes biznesu 176

Opozīcijas politiķa Aināra Šlesera (LPV) vadītās Saeimas deputātu delegācijas braucienu uz Ķīnu, kuru apmaksā šī valsts, pavada arī vairāki uzņēmēji, kas ir cieši saistīti ar Šleseru ģimenes biznesu, vēsta LTV raidījums “De facto”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Kā atzīmē raidījums, vizīte netika akceptēta Saeimā un saskaņota ar Ārlietu ministriju, tāpēc radies jautājums, vai ceļojums nav uzskatāms par neatļautu dāvanu no Ķīnas valdības. Daļa no uzņēmējiem, kas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) delegācijas sastāvā devušies uz Ķīnu vienlaikus ar politiķiem, esot cieši saistīti ar Šleseru ģimenes biznesu.

Uz Ķīnu aizbrauca pieci Šlesera vadītās “Latvija pirmajā vietā” (LPV) frakcijas deputāti, divi Nacionālās apvienības (NA) pārstāvji – Aleksandrs Kiršteins un Edmunds Teirumnieks – un Viktorija Pleškāne no “Stabilitātei”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzņēmēju delegācijā, kurai politiķi, kā paši apgalvo, “atver Ķīnas ierēdņu durvis”, piedalās arī deputāta Aināra Šlesera dēls Edvards Šlesers, kurš pārstāv uzņēmumu “Riga Port”. Ķīnas braucienā piedalās arī “Riga Port” valdes loceklis Miķelis Lapše. “Riga Port” pastarpinātie līdzīpašnieki šobrīd ir Šleseru ģimenes pārstāvji. Braucienā piedalās arī “Riga Port” grupas uzņēmuma “Baltijas tranzīta serviss” valdes priekšsēdētājs Ivars Sormulis, kurš ir arī firmas līdzīpašnieks, tātad – Šleseru ģimenes partneris.

Kopumā LTRK noorganizējusi 17 cilvēku delegāciju. No sākuma organizācijā teikts, ka LTRK prezidentu Aigaru Rostovski par vizīti uzrunāja Šlesers, bet vēlāk precizēts, ka Rostovski par to uzrunājis Ķīnas vēstnieks.

Šlesers ir informējis, ka 11 dienas ilgo ceļojumu pilnībā apmaksā Ķīnas valdība. Oficiālu iesniegumu ar lūgumu atbalstīt šo vizīti Saeimas prezidijam Šlesers nebija iesniedzis, arī komandējuma pieteikumus aizbraukušie deputāti neiesniedza.

Šlesers kā deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ķīnas parlamentu vadītājs piedāvājis braucienā doties arī vairākiem citiem Saeimas deputātiem, taču tie atteikušies. “Es neesmu pret to, ka būtu jāuztur kontakti un varbūt jādodas uz valstīm, kas nav mūsu sabiedrotie, jo diplomātiskie kanāli ir jāuztur. Bet tiem ir jābūt atbilstoši organizētiem, kopīgi jāizdiskutē par darba kārtību, kādi mērķi mums būtu jāsasniedz, tam būtu jāiet normāli caur šīs sadarbības grupas sēdi, tam būtu jāiet caur prezidiju, konsultējoties arī ar drošības dienestiem un Ārlietu ministriju. Tas būtu pareizais ceļš,” savu atteikšanos piedalīties vizītē skaidrojis Ervins Labanovskis (P).

“Riskantākais visā šajā man liekas nepārprotams interešu konflikts, jo, manuprāt, ir diezgan nepieņemami Latvijas parlamentārietim braukt par citas valsts finansētu naudu apmeklēt valsti,” piebildusi deputāte Līga Kļaviņa (ZZS).

Visticamāk, to, vai šajā braucienā ir ievēroti interešu konflikta novēršanas likumā noteiktie ierobežojumi amatpersonām saņemt dāvanas, tagad vērtēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Reklāma
Reklāma

Ja Šlesera partijas frakcijā deputāti vienoti atbalsta šo braucienu, tad NA viedokļi atšķiras. NA pārstāvis Saeimas prezidijā Jānis Grasbergs uzsver, ka, viņaprāt, frakcijas biedriem kavējumu attaisnot nebūs pamata. Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA) piebildis – ja partijas biedri būtu informējuši par ieceri braukt uz Ķīnu, frakcija to neatbalstītu, taču partija par ieceri neesot zinājusi.

Ainārs Šlesers dibina partiju "Latvija pirmajā vietā"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.