Latvijā
Rīga

“de facto”: starp “Rīgas satiksmes” konsultantiem arī LR4 žurnālists1

Foto: Ieva Makare/LETA

Konstantīns Gaņins konsultācijas “Rīgas Satiksmei” sniedza kopš 2010. gada, ziņo LTV raidījums “de facto”. Tači ar citu uzvārdu (Kazakovs) viņš strādāja kā žurnālists un kopš 2014 gada vadīja un producēja diskusiju raidījumus LR4. No “Rīgas satiksmes” Kazakovs saņēma vairāk nekā 3 000 eiro mēnesī (vismaz pēdējos trīs gadus).

Kazakovs no Radio patriekts dažas dienas pēc tam, kad informācija par viņa darbu “Rīgas Satiksmē” izskanējusi publiski.

Radio vadībai nav bažu, ka Kazakova gatavotie raidījumi būtu bijuši neobjektīvi. “de facto” atzīmē, ka Kazakovs vairākkārt ekspertu vietā intervējis “saskaņiešus”. Piemēram, Eiropas Parlamenta vēlēšanas komentējis “Saskaņas” biedrs, Saeimas vēlēšanās kandidējušais Raimonds Rublovskis. Rublovski Kazakovs klausītājiem stādījis priekšā vien kā “ģeopolitikas” ekspertu.

Konstantīns Kazakovs LTV skaidroja – “Rīgas satiksmē” esot veicis mārketinga nodaļas uzticētos uzdevumus: “piemēram, palīdzēju organizēt prezentācijas un preses konferences, piedalījos skolēnu zīmējumu konkursa organizēšanā, palīdzēju veicināt projektus, saistītus ar sabiedrisko attiecību dienesta efektivitātes uzlabošanu utt.”

KNAB pieļauj, ka “Rīgas satiksmes” noslēgtie konsultantu līgumi bijuši fiktīvi.

“de facto” pieejamā informācija liecina – pēdējos trīs gados līgumi noslēgti ar vairāk nekā 60 cilvēkiem un vismaz puse no viņiem bijuši saistīti ar Saskaņu, Rīgas domes koalīciju vai pašu Nilu Ušakovu.

LTV norāda, ka Kazakovs nav vienīgais žurnālists, kuru gadiem algojusi “Rīgas Satiksme”. Uzņēmumā strādāja arī Dmitrijs Ličkovskis, Nila Ušakova draugs, žurnāla “Patron” galvenais redaktors un Pirmā Baltijas kanāla ziņu dienesta producents un “Patron” žurnāliste Irena Poltoraka.

Gan Polotraka, gan Ličkovskis “Rīgas Satiksmē” pelnījuši vairāk nekā 2 000 eiro mēnesī.

Pienākumi – Poltoraka esot veidojusi saturu stendiem, kas izvietoti pašā uzņēmumā, Ličkovskis gatavoja informāciju sabiedriskā transporta monitoriem.

Ilggadējo konsultantu sarakstā ir cilvēki, kas ar “Saskaņu” saistīti tieši. Piemēram, Inna Belokurova – kandidējusi Saemas vēlēšanās, vadījusi “Saskaņas” biroja darbu. “Rīgas Satiksmē” Belokurova nodarbojās ar dokumentu skenēšanu.

Pusgadu algu “Rīgas Satiksmē” saņēma Daugavpils domes deputāts no “Saskaņas” Valērijs Kononovs. Gandrīz 2 000 eiro mēnesī viņš Rīgas Satiksmē esot saņēmis par ļoti savdabīgām konsultācijām – palīdzēt Daugavpils un Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmumiem saprast, vai vienam no otra iegādāties transportu.

Gala ziņojumu nav paspējis sagatavot. Par konsultantu Kononovs bija pieņemts nodaļā, kuru vadījis “Rīgas Satiksmes” krimināllietā aizdomās turamais Jānis Volkinšteins.

Pusgadu 3 000 eiro mēnesī saņēma bijusī “Rīgas ūdens” un “Rīgas Namu pārvaldnieka” valdes locekle Ineta Zalāne. Viņa esot konsultējusi uzņēmumu par transporta plūsmas uzlabošanu.

Cita bijusī “Rīgas Namu pārvaldnieka” valdes locekle un tagad “Ziemeļblāzmas” direktore Inita Andžāne konsultējusi “Rīgas Satiksmes” muzeja veidošanu. Līgumi bijuši noslēgti arī ar bijušo Aināra Šlesera biroja vadītāju Ingu Pelšu un ar nakts kluba “First Mir” valdes locekli Nordālu Meibergu. Meibergs gatavoja dokumentāciju iepirkumam, kurā vēlāk uzvarēja “Gods kalpot Rīgai” biedra Aleksandra Brandava firma “Rīgas mikroautobusu satiksme”.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Reģistrēti šogad pirmie meža ugunsgrēki
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Februārī kļūs pieejama aplikācija skolēnu pāridarījumu ziņošanai
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks Latgalē
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Mediķu palīgpersonāla vairākumam ienākumi mazāki par 1000 eiro
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Irāna apstiprinājusi, ka pret Ukrainas lidmašīnu tika izšautas divas raķetes
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Šonedēļ laboti jau 11 temperatūras rekordi
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklāj cik daudzi uzņēmumi pieteikušies konkursam par pasažieru pārvadāšanu līdz 2030.gadam
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Saslimstība ar gripu Jelgavā mazinājusies. Latvijā gripas epidēmija vēl ir izsludināta
1 stunda