Foto: Pexels

Dējējvistas te dzīvo trīs stāvos ar mākslīgo saullēktu un “bērnistabu”: Iecavā tapusi lielākā un modernākā olu ražotne Ziemeļeiropā 0

Iecavā atklāts Ziemeļeiropā lielākais un modernākais ārpus sprosta turētu dējējvistu komplekss. Vistas dzīvo trīs stāvos, ar mākslīgo saullēktu un atsevišķu telpu dēšanai, ko varētu saukt par “bērnistabu”, informē “TV3” ziņas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Jaunais komplekss nodrošina vistām brīvu pastaigu laukumu iekštelpās trīs stāvu platībā un kopējā kapacitāte ir 120 miljoni olu gadā. Turklāt nākošajā gadā plānots ražotni krietni vien paplašināt.

Balticovo pārstāvis Toms Auškāps stāsta, ka šajā kompleksā viss ir pilnībā automatizēts – gan barošana, gan dzirdināšana putniem tiek nodrošināta automātiski. “Oliņas viņas dēj agri no rīta, jo putni ceļas jau četros rītā,” – zina stāstīt Toms.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa, lielākā daļa saražotās produkcijas tiek eksportēta uz ārzemēm, taču arī Baltijā pieprasījums pēc kvalitatīvas produkcijas pēdējo 3 gadu laikā ir pieaudzis par 25%.

Tiesa, Latvijas vidējais pircējs vēl aizvien dažādu iemeslu dēļ izvēlas lētāko, nevis kvalitatīvāko produktu veikalu olu stendā.

Latvijas Olu ražotāju asociācijas izpilddirektore Anna Erliha stāsta, ka vegāniskais dzīvesveids, kas šobrīd ir ļoti populārs Eiropā un kļūst aizvien iecienītāks arī Latvijā, ievieš savas korekcijas. Tas nozīmē to, ka prasības pret dzīvnieku un putnu labturību aizvien pieaug un attiecīgi – pieaug arī produkcijas cenas.

“Jo lielāka dzīvestelpa ir nepieciešama vienai vistai iekštelpās un ārtelpās, jo lielākas izmaksas tas sagādā ražotājam. Šādi ražotas olas, protams, ir dārgākas nekā tās, kas ir vistu dētās olas sprostos,” – skaidro Anna Erliha.

Eiropā vēl aizvien mainās izpratne un regulējums attiecībā uz vistu labturības nosacījumiem. Tā, piemēram, ja pirms 25 gadiem vienai dējējvistai bija jānodrošina visai pieticīgs dzīvestelpas lielums, tad šobrīd vienai vistiņai nepieciešamā platība, dzīvojot kompleksā, ir četri kvadrātmetri.

Vairāk skaties video:

LA.LV Aptauja

Vai tu iegādājies olas, kas veikalā maksā dārgāk, ja zini, ka vistas tiek turētas labākos apstākļos?

  • Jā, man ir svarīgi, kādos apstākļos tiek turēti putni
  • Nē, es izvēlos lētāko preci
  • Es neēdu olas
  • Man ir grūti atbildēt uz šo jautājumu

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.