Latvijas juniori cenšas iekarot Austrijas izlases vārtus.

Disciplīnas trūkums, 60 soda minūtes un zaudējums Austrijai – junioriem katastrofa Minskā 0

Latvijas U-20 hokeja izlase piektdien Minskā aizvadīja pagalam neizdevušos spēli pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā pret Austriju. Mūsu puiši cieta zaudējumu ar 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), pamatīgi samazinot savas izredzes tikt pie ceļazīmes uz elites divīziju.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Kārļa Zirņa trenētā komanda turnīru sāka ar trim uzvarām un pirms piektdienas cīņas ar astoņiem punktiem bija līdere, kamēr Austrija ar sešiem punktiem atradās otrajā pozīcijā. Abas komandas pirms pasaules čempionāta tikās arī pārbaudes mačā, Latvija izcīnīja graujošu uzvaru ar 9:2 un sevi iemidzināja…

Mūsējie pirmie guva vārtus, taču pēc tam pamatīgi grēkoja ar spēles disciplīnu, nopelnot desmit mazos noraidījumus un trīs disciplinārsodus (visus spēles beigu daļā), kopā tiekot pie 60 soda minūtēm, kamēr Austrijas hokejisti uz sodīto soliņa devās vien divas reizes!

Austrija tagad ar deviņiem punktiem ir līdere, bet Latvijai par punktu mazāk. Pēdējā kārtā austrieši tiksies ar pastarīti slovēniju, kuru uzvarot tiks pie ceļazīmes uz eliti, kamēr Latvijai jāmērojas ar Norvēģiju, taču pat uzvaras gadījumā pirmajai vietai, ļoti iespējams, būs par īsu.

Cīņa mūsējiem sākās ļoti labi, jo sestajā minūtē Patriks Zabusovs pēc Patrika Ozola un Harija Branta piespēlēm atklāja rezultātu. Diemžēl drīz vien sekoja lielais skaitliskais mazākums, jo pa divām minūtēm saņēma Rūdolfs Polcs un Raivis Ansons. Austrijai vajadzēja 25 sekundes, lai pārsvaru izmantotu, vārtus gūstot viņu lielākajai zvaigznītei Benjaminam Baumgartneram. Šis puisis jau pērn debitēja Austrijas pieaugušo izlasē pasaules čempionātā, kā arī Šveices augstākās līgas klubā “Davos”, kur šosezon 20 mačos nopelnījis 17 (6+11) rezultativitātes punktus.

Arī otrā perioda sākumā Latvija palika mazākumā (Jānis Švanebergs), Austrijai atkal to izmantojot pēc Luisa Lindnera metiena. Turpinājums bija vēl trakāks, jo no 29.minūtes Latvija vēl piecas reizes palika mazākumā, reizi atkal trijatā, taču šoreiz izturēja.

Noslēdzošajā trešdaļā mūsējiem bija pārsvars (metieni 12:5), taču rezultāts nemainījās. Tā vietā disciplinārsodi, komandas kapteinim Denisam Fjodorovam par diskusijām ar tiesnešiem jau pēc spēles finālsirēnas tiekot pie 20 soda minūtēm.

Latvijas juniori pasaules čempionātos Austrijas vienaudžiem zaudēja pirmo reizi… Diemžēl, šī ir ļoti sāpīga neveiksme.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā pirmdien Latvija ar 3:0 apspēlēja Dāniju, bet otrdien papildlaikā ar 3:2 uzveica mājiniekus baltkrievus. Tikmēr trešajā mačā izdevās gūt graujošu panākumu 9:1 pret Slovēnijas izlasi.

Austrijas komanda turnīra pirmajā mačā ar 3:4 piekāpās mājiniekiem, tālāk ar 5:2 uzvarēja Norvēģiju, bet trešdien ar 4:2 Dāniju.