Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: LETA

Dobeles novada iedzīvotāji iebilst pret vēja elektroenerģijas parka izbūvi 0

Dobeles novada iedzīvotāji iebilst pret vēja elektroenerģijas parka izbūvi Dobeles pagastā, tāpat arī bažas par SIA “Dobele Wind” projekta ietekmi uz iedzīvotāju veselības stāvokli pauž vietējā pašvaldība.

Vācijā aizliedz “Waze” navigāciju pat līdzbraucējiem: kā tad atrast pareizo ceļu?
VIDEO. “Nevēlos sabojāt nevienam garastāvokli, bet…” Propagandiste teju raud, ka nav izdevies atstāt ukraiņus bez elektrības
Kam Latvijā maksā labu algu? Viss, kas ir zem 1000 eiro uz rokas, tiek uzskatīts par slikti apmaksātu darbu 118
Lasīt citas ziņas

Dobeles novada pašvaldība pēc paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējās sabiedriskās apspriešanas nosūtījusi Vides pārraudzības valsts birojam (VPVB) vēstuli, kurā izvirza prasību īpaši rūpīgi izvērtēt vēja parka iespējamo radīto ietekmi uz administratīvās teritorijas iedzīvotāju veselību. Pašvaldība lūdz izvērtēt starptautisko pieredzi un uz konkrētiem zinātniskiem pētījumiem balstītu informāciju, jo Latvijā neesot pieredzes par analogu objektu iespējamo ietekmi.

Vienlaikus pašvaldība pauž viedokli, ka gadījumā, ja informācija par iespējamiem riskiem būs nepietiekoša vai nepārliecinoša, vēja parks jau plānošanas un lēmumu pieņemšanas stadijā būtu jānovirza tālāk no blīvi apdzīvotām vietām. Izpilddirektora Agra Vilka parakstītajā vēstulē birojam minēts arī, ka plānotais parks radīs vizuālos defektus apkārtējās vides ainavā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paužot bažas par ietekmi uz veselību, VPVB, Zemkopības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un vairākās Saeimas komisijās vērušies arī Dobeles pagasta un Dobeles iedzīvotāji, neatbalstot vēja elektroenerģijas parka izbūvi vietējās un nacionālās nozīmes lauksaimniecībā izmantojamās teritorijās. Savā atklātajā vēstulē iedzīvotāji vēlas noskaidrot par esošās meliorācijas sistēmas saglabāšanu, paredzētā trokšņa, mirguļošanas un vibrācijas ietekmi uz zivju resursiem un kukaiņiem. Tāpat novada iedzīvotājus uztraucot, vai iecerētais parks, kas atradīsies 67 kilometru attālumā no starptautiskās lidostas “Rīga”, neradīs bīstamību aviācijas drošībai, un, vai nogādājot būvkonstrukcijas uz objektu, netiks pārkāpti Ceļu satiksmes noteikumi, kas ierobežo transportlīdzekļu ar noteiktu masu pārvietošanos pa pašvaldības ceļiem.

Vietējie iedzīvotāji savā vēstulē pauda, ka atkarībā no iesaistīto institūciju lēmuma saistībā ar parka izbūvi, ko iedzīvotāji nevēlas pieļaut, būs atkarīga arī viņu izvēle 2018.gada Saeimas vēlēšanās.

Jau vēstīts, ka vēja elektrostacijas parku būvniecību Dobeles novada Dobeles pagastā un Tukuma novada Džūkstes pagastā varētu sākt 2020.gadā.

Ieceres autors Gatis Galviņš, tiekoties ar abu novadu iedzīvotājiem, klāstīja, ka darbus varētu sākt ap 2020.gadu, un lielākais darba apjoms būs saistīts tieši ar pievadceļu izbūvi. Lai nodrošinātu parku darbu, būs nepieciešams izbūvēt arī laukumus, enerģijas pārvades un telekomunikāciju līnijas. Saražotās elektroenerģijas nodošanai kopējā tīkla tiks izbūvētas elektropārvades kabeļu līnijas, kas tiks pieslēgtas esošajām vai jaunām apakšstacijām.

Teritoriju izpēte gan Tukuma, gan Dobeles novadā notiekot jau sešus gadus. Zemi vēja parku ierīkošanai idejas īstenotāji nomās no privātīpašniekiem, daļa nomas maksas nonāks fondā sabiedriskā labuma pasākuma rīkošanai.

Piedaloties paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējuma sākotnējā sabiedriskajā apspriešanā Džūkstē, Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans (“Tukuma pilsētai un novadam”) parka izbūves ideju atbalstīja, skaidrojot, ka šāds investīciju projekts ir ieguvums novadam, jo tiks atjaunoti ceļi, radītas darba vietas un augs iekasēto nodokļu apjoms.

Tāpat ziņots, ka elektroenerģijas ražotāja SIA “Eolus” meitas uzņēmumi SIA “Dobele Wind” un “Pienava Wind” plāno izveidot vēja elektrostaciju parkus “Dobele” un “Pienava”.

Vēja elektrostaciju parkā “Dobele” ir plānots uzstādīt ne vairāk kā 27 vēja elektrostacijas ar kopējo ražošanas jaudu līdz 108 megavatiem, bet “Pienavā” plānotas ne vairāk kā 25 vēja elektrostacijas ar kopējo jaudu līdz 100 megavatiem. Uzstādāmo vēja elektrostaciju modelis un tehniskie raksturlielumi, kā arī precīzs to novietojums šobrīd vēl nav noteikts. Ietekmes uz vidi novērtējuma procesa laikā ir paredzēts vērtēt vairākus vēja elektrostaciju modeļus, salīdzinot tos, un precizēt novietojumu.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka SIA “Eolus” pieder kopumā desmit uzņēmumi, kas nodarbojas ar elektroenerģijas ražošanu – “Audruves wind”, “Gulbji wind”, “Melderi wind”, “Pienava wind”, “Virzas wind”, “Dobele wind”, “Mekji wind”, “Osi wind”, “Unas wind” un “Valpene wind”. “Eolus” finanšu gadā, kas ilga no 2014.gada 1.septembra līdz 2015.gada 31.augustam, strādāja ar 94 138 eiro zaudējumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Eiropas dārzeņu tirgus apmetis kūleni: Nīderlandē ievērojami sarukušas tomātu platības
140 stundu darba un vēl 50 000 eiro – tik vērtas ir 10 olas. Kāpēc tiesnesis piesprieda tik bargu sodu vīrietim, kurš it kā tikai supoja?
Priežu dzīvžogs: principi, to veidojot
PATA speciālisti: Trīs soļi terases izbūvei
Vācijā aizliedz “Waze” navigāciju pat līdzbraucējiem: kā tad atrast pareizo ceļu?
VIDEO. “Nevēlos sabojāt nevienam garastāvokli, bet…” Propagandiste teju raud, ka nav izdevies atstāt ukraiņus bez elektrības
Kam Latvijā maksā labu algu? Viss, kas ir zem 1000 eiro uz rokas, tiek uzskatīts par slikti apmaksātu darbu
2,41 promilē uzbrauc velosipēdistam. Šoferīte tādā reibumā, ka izsaukta vēl viena “ātro” brigāde” priekš viņas
Uz Saules atklāts jauns milzu caurums. Jau tuvākajās dienās Zemes iedzīvotāji izjutīs tā sekas
Lasīt citas ziņas
Mizgrauža bojājumu ierobežošanai egļu mežaudzēs no aprīļa būs ārkārtējā situācija 230 pagastos
FOTO. Zosis, stārķi, dzērves – Latvijā pamazām atgriežas gājputni
Sākusies ērču sezona – paraugus var nodot bezkontakta punktos visā Latvijā
FOTO. Pirmie pavasara ziedi baltos un violetos toņos iekrāso romantisko Ķemeru vēsturisko parku
Bites sāk sezonu – jāiet steigšus skatīties, kas notiek dravā. Kā pavasari sagaida bites?
Sakopjam krūmmellenes – tām ir dažas kaprīzes, kas noteikti jāievēro
SVF apstiprina rekordlielu kredītu Ukrainai 15,6 miljardu dolāru apjomā
Nepārvaramais krievu šķērslis vārdā Bahmuta. Lielā kauja starp pēdējo impēriju un civilizēto pasauli vēl priekšā
Kad beidzot Latvijā sāks kursēt jaunie vilcieni? Ministrs pats regulāri zvanot “Pasažieru vilcienam” par šo
Skatītājs sašutis: kad skūteristi un velosipēdisti beigs braukt pa ietvi?
“Slaktiņš Eiropas sirdī” – Klūniju ģimenes izveidotā juristu komanda izmeklē Krievijas noziegumus Ukrainā
VIDEO. Čārlzs III dažu minūšu laikā ieguvis tūkstošiem vāciešu simpātiju: ko Lielbritānijas karalis izdarīja, viesojoties Vācijā?
Krievi ar atklātu nepatiku pērk ķīniešu automašīnas pēc Rietumu zīmolu aiziešanas
Sākusies sezona: Jūrmalā no 1.aprīļa atkal iekasēs maksu par iebraukšanu Jūrmalā
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Cīņa par cīsiņiem – Latvijas olimpiskajā sporta saimē neapmierinātība par nespēju nozarei būt vienotai
22:09
Nīderlandes studenti: policija pārkāpj robežas, ir pārāk brutāli
21:38
Skatītājs sašutis: kad skūteristi un velosipēdisti beigs braukt pa ietvi?
21:06