Praktiski
Mājas mīluļi

Dzīvnieku patversmes vadītāja: grūtos laikos uzņēmēji slēdz uzņēmumus, ar patversmi to izdarīt nevar!3


Dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa.
Dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa.
Foto: Evija Trifanova/ LETA

Raidījumā “900 sekundes” attālināti paviesojās dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa. Viņa pastāstīja, ka patversme ārkārtas situācijas laika ir uzsākusi kampaņu “Tagad tu saproti”.

Patversmes vadītāja pastāstīja, ka epidēmijas izraisītās krīzes iespaidā cilvēkiem ir kļuvusi daudz piesardzīgāka attieksme pret tēriņiem, kas nozīmē to, ka apkārtējie arī mazāk finansiāli tās atbalsta. Un tas nozīmē, ka patversmes uzturēšana šobrīd prasa lielākus izdevumus, nekā tas ir iespējams.

Kārkliņa pastāstīja, ka epidēmijas krīze ir skārusi arī dzīvnieku pasauli un, ja, piemēram, daudzi uzņēmēji grūtos laikos izšķiras savu uzņēmumu slēgt, ar patversmi to izdarīt nevar, jo tajā dzīvo dzīvnieki, kuriem katru dienu ir nepieciešama aprūpe un barošana. Patversmes vadītāja minēja, ka patversmes finansiālais atbalsts šobrīd ir sarucis aptuveni par 40%.

“Tagad tu saproti, cik daudz līdzekļu ir nepieciešams pamestu dzīvnieku uzturēšanai. Tagad tu saproti, ka dzīvnieki regulāri paliek vieni,” – par uzsākto akciju stāstīja patversmes vadītāja. Viņa arī minēja, ka par akcijā saziedoto naudu, galvenokārt, tiks izmaksātas algas patversmes darbiniekiem, jo šobrīd viņi strādā uz nepilnu slodzi, lai gan saprotams, ka dzīvnieku aprūpe mazāka nav palikusi un šis arī nav tāds darbs, kuru var atnākt un darīt jebkurš. Tāpat arī saziedotie līdzekļi tiks izmantoti kvalitatīvas dzīvnieku barības iepirkšanai.

Astrīda Kārkliņa pastāstīja, ka Latvijā kopumā pamesto dzīvnieku skaits ir liels un lai arī šobrīd pamesto vairāk ir kaķu un kaķēnu, kad ik dienu tiek saņemti zvani ar lūgumu pēc palīdzības.

Parādījušies arī tādi gadījumi, kad dzīvnieku saimnieki bezizejas situācijas laikā lūdz pēc iespējas dzīvnieku izmitināt patversmē uz laiku.
Saistītie raksti

Patversmes vadītāja gan arī atklāja, ka daudzi cilvēki šobrīd izrāda vēlmi dzīvniekus adoptēt, taču patversmes darbinieki uz to skatās ar “aizdomām”, jo daudzi šobrīd ir mājās, viņiem ir laiks, ko pavadīt ar mājdzīvnieku, taču, vai tikpat daudz laika un rūpes šiem cilvēkiem būs pēc ārkārtas situācijas beigām, paliek jautājums. Tāpēc patversmes “Labās mājas” darbinieki adopcijas jautājumus izskata ārkārtīgi atbildīgi.

Raidījuma “900 sekundes” veidotāji atgādina, ka atbalstīt dzīvnieku patversmes tiek aicināts ikviens un jebkurā Latvijas nomalē.

Vairāk skaties video:

Par akciju “Tagad tu saproti” vairāk var uzzināt šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.