Edgars Tavars par skolu tīkla reformu: Aicinu pašvaldības nesteigties ar skolu slēgšanām 82

Skolu tīkla reforma ir jautājums, kas satrauc ārkārtīgi daudzus. Gan skolēni un vecāki, gan pedagogi un pašvaldības ir satrauktas – it īpaši reģionos. Izglītības un zinātnes ministrijas noteikusi kritērijus vidusskolu klašu grupās ārpus pilsētas – jābūt 60 izglītojamajiem, ja to nav, tad pašvaldība nesaņems valsts finansējumu pedagogu atalgojumam. Abi lielumi ir ļoti cieši sajūgti kopā. TV24 raidījumā “Ziņu TOP” radušos situāciju komentē Edgars Tavars, 14. Saeimas frakcijas “Apvienotais saraksts” priekšsēdētājs.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

“Šī attieksme, kas tiek demonstrēta no Izglītības un zinātnes ministrijas attiecībā pret reģioniem, un arī zināma dezinformācija, jo tagad, kad daudzas pašvaldības stāda savus budžetus, pie viņiem brauc un saka: “Mums vēl kaut kad pavasarī būs MK noteikumi, kuri vēl nemaz nav pieņemti…” Ministrija noliek negatīvas izvēles priekšā,” komentē deputāts.

Edgars Tavars šobrīd aicina pašvaldībām nesasteigt lēmumu pieņemšanu par skolu slēgšanām, “vadoties no šī ministrijas radītā haosa, ko viņi piedāvā.” Viņš iesaka nekādā gadījumā nepieņemt šādus lēmumus, kamēr noteikumi nav pilnībā apstiprināti un pieņemti.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas, ko Izglītības ministrija ar “Jauno Vienotību” vadībā, dara izglītībā, tā situācija, manuprāt, ir vairāk kā kliedzoša. Ja mēs nerunājam tikai par reģionu skolu slēgšanu un līdz ar to depopulāciju lauku reģionos, mēs runājam arī par programmu “Skola2030”. Man kā Izglītības komisijas deputātam raksta 1. ģimnāzijas matemātikas skolotāji un saka, ka faktiski viela un tēmas, kuras iepriekš mācīja 7. klasē, tagad būs jāmāca 10. klasē – mēs arī izcilību mazinām izglītībā. Man ir grūti izskaidrot un atrast kādu loģisku argumentu, kāpēc mums izglītības sistēma tiek tik ļoti degradēta,” norāda deputāts.

Viņaprāt, tie ir būtiski trauksmes zvani, kas nākotnes perspektīvu iezīmē arvien drūmākās krāsās, taču to visu var vēl labot.

Vairāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.