Federika Mogerīni
Federika Mogerīni
Foto-LETA/AFP

ES ministri atbalsta militāro operāciju cīņai pret cilvēku kontrabandistiem Vidusjūrā 0

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu un aizsardzības ministri pirmdien atbalstījuši militāro operāciju cīņai pret cilvēku kontrabandistiem Vidusjūrā, paziņojusi ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Mogerīni preses konferencē pavēstīja, ka nekavējoties sāksies misijas tālāka plānošana.

Viņa atklāja, ka misija varētu oficiāli sākt darboties jau jūnijā pēc ES līderu samita, un pauda cerību, ka ANO Drošības padome dos savu apstiprinājumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Misijas gaitā pie Ziemeļāfrikas krastiem plānots izvietot ES dalībvalstu karakuģus un izlūkošanas lidmašīnas, lai iznīcinātu laivas, kas pieder cilvēku kontrabandistiem.

Brisele vēlas iegūt apstiprinājumu misijai arī no Lībijas, lai gan tur valda politisks haoss.

Kopš 2011.gada augustā NATO aviācijas atbalstītie nemiernieki gāza pulkveža Muamara Kadafi režīmu, Lībijā tā arī nav izdevies ieviest efektīvu valsts pārvaldi un likuma varu. Valstī par varu pašreiz cīnās divas konkurējošas valdības un parlamenti. Starptautiski atzītā Lībijas valdība bāzējas ostas pilsētā Tubrukā.

Brisele iecerējusi īstenot šo misiju soli pa solim, sākot ar informācijas ievākšanu par kontrabandistiem, izmantojot radarus, satelīta attēlus un izlūkošanas lidmašīnas.

ES vadošās valstis – Lielbritānija, Francija, Vācija, Itālija un Spānija – jau apsolījušas savus kuģus šai misijai.

Misijas štābs atradīsies Romā, un to vadīs itāļu kontradmirālis Enriko Kredendino.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Filips Hamonds sacīja, ka ministriem jāizstrādā pilnīga programma, kurā pašreizējais plāns būtu pirmais solis. Viņš uzsvēra, ka sadarbība ar Lībiju ir būtiska.

Pārējās Eiropas Komisijas (EK) ieceres cīņai ar nelegālo imigrantu krīzi joprojām kavē domstarpības.

Lielbritānija, Francija, Spānija un vairākas Austrumeiropas valstis, tostarp Latvija, cēlušas iebildumus pret ES plānoto bēgļu kvotu sistēmu.

Reklāma
Reklāma

Ar priekšlikumu noteikt bēgļu kvotas un iznīcināt kontrabandistu laivas ES nāca klajā, lai risinātu nepieredzētā Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu bēgļu pieplūduma problēmu.

Saskaņā ar Starptautiskās Migrācijas organizācijas datiem šogad Vidusjūru šķērsojuši jau 34 000 nelegālo imigrantu, no kuriem 1770 noslīka vai pazuda bez vēsts.

Pagājušajā gadā organizācija ziņoja par 3300 nāves gadījumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.