Foto: Shutterstock

“Esmu 62 gadus veca. Internetbanku lietot nemāku…” kā saņemt saprotamus bankas pakalpojumus senioriem? 136

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Vajadzēja bankā šo to nokārtot. Esmu 62 gadus veca. Internetbanku lietot nemāku, bet SEB bankas filiāle ciet. Sazvanīt dzīvu cilvēku ļoti apgrūtinoši. Tikai piektajā reizē izdevās sazvanīt saprotošu cilvēku, kas izstāstīja, kā rīkoties. Covid pandēmija ir beigusies. Vai tiešām banka nevar atsākt strādāt normālā režīmā – klātienē?” – jautā Ilze Bēnes apkaimē.

SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja Jeļena Novaka komentē, ka patlaban lielākā daļa bankas pakalpojumu tiešām pieejama attālināti: “Šādi mēs samazinām klientu plūsmu filiālēs un nodrošinām iespēju tiem, kuri to vēlas, izdarīt visu patstāvīgi internetbankā. Ja klients pats kaut ko nevar izdarīt, iespējams pieteikties videokonsultācijai, un sarunas laikā bankas darbinieks soli pa solim izstāstīs un parādīs, kā rīkoties. Kad klienti zvana uz Klientu centru, ieslēdzas audioieraksts, aicinot izvēlēties sarunas tēmu. Tā ir iespēja nodrošināt, lai klienti, kuriem ir ļoti steidzami jautājumi, piemēram, nozagta maksājumu karte, tiktu apkalpoti pēc iespējas ātrāk. Turklāt šāda sistēma darbojas ne tikai bankās.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja klients telefoniski vēlas atrisināt kādu konkrētu jautājumu, to iespējams izdarīt tikai tad, ja klients ir autorizēts. Tāpēc pirms savienošanas ar operatoru audioieraksts aicina autorizēties ar Smart-ID vai kodu kalkulatoru. Šāda autorizācija nepieciešama, lai banka neizpaustu klientu pakalpojumu vai citu sensitīvu informāciju trešajām personām.

Patlaban SEB bankas filiāles apkalpo klientus tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Tas tiekot darīts, lai nodrošinātu to, ka telpās ir mazāk cilvēku, un lai taupītu klientu laiku, jo, pierak­stoties uz vizīti, neesot jāgaida rindā. Visērtāk pierakstīties uz vizīti SEB bankas mājaslapā: seb.lv/rezervacija, kur jāaizpilda forma, izvēloties sev vēlamo filiāli un laiku.

Pieteikt vizīti kādā no filiālēm iespējams, arī zvanot pa tālruni uz klientu centru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.