ISIS propagandas foto: lielākajā naftas glabātavā Lībijā maskējies ISIS kaujinieks ar AK-47 automātu pozē pie naftas uzglabāšanas tvertnes Sidrā.
ISIS propagandas foto: lielākajā naftas glabātavā Lībijā maskējies ISIS kaujinieks ar AK-47 automātu pozē pie naftas uzglabāšanas tvertnes Sidrā.
Foto – VIDAPRESS

Seksam vairs neder? Jāizņem orgāni! “Mājas Viesis” pēta “Islāma valsts” finansējuma avotus 5

Grupējuma, ko tagad dēvē par “Islāma valsti” un kas diemžēl iespaido nu jau visas cilizētās pasaules dienaskārtību, kaujinieku sastāvā ir aptuveni 80 000 cilvēku. Šo kontingentu veido vismaz 80 pasaules valstu pilsoņi, tostarp arī no Francijas, Britānijas, Vācijas, ASV, Kanādas, Krievijas, Marokas, Saūda Arābijas un citām valstīm. Iespējams, ka ierindā ir arī kāds no Latvijas. Kas finansē šo “valsti”, kādi ir tās pastāvēšanas avoti?

Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies
Lasīt citas ziņas

Grupējuma tapšana un attīstība

Lai varētu labāk saprast, kas īsti ir šis veidojums un tā darbības izpausmes, tostarp arī finansiālais nodrošinājums, neliels ieskats “Islāma valsts” tapšanas vēsturē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grupējums radies 2006. gada oktobrī Irākā, kad vairāki radikālie sunnītu formējumi ar “Alkaida” apakšvienību priekšgalā saplūda kopā, nodēvējot sevi par “Irākas islāma valsti” (“IIV”). Grupējums pieņēma arī savu konstitūciju jeb “Paziņojumu cilvēcei par Islāma valsts izveidošanu”, par savu mērķi izvirzot Irākas sunnītu daļas iekarošanu un tās pārvēršanu militarizētā valstiskā veidojumā.

2010. gadā par “IIV” emīru kļuva viens no “Alkaida” līderiem Irākā Abu Bakts al Bagdadi. 2013. gada aprīlī, saplūstot divām “Alkaida” filiālēm Irākā un Sīrijā – “Irākas islāma valsts” un sīriešu “Džebhat an Nusra” –, izveidojās grupējums, ko nodēvēja par “Irākas un Levantes islāma valsti” (“ILIV”), kas par savu uzdevumu jau izvirzīja islāma emirāta izveidošanu Irākas, Sīrijas un Libānas teritorijās.

“ILIV” kaujinieki nodeva zvērestu par uzticību “Alkaida” līderim Amanam az Zavahirī. Taču 2013. gada novembrī saistībā ar nepārejošām irākiešu un sīriešu grupējumu nesaskaņām Zavahirī pieņēma lēmumu par “ILIV” izformēšanu, lai abi grupējumi turpmāk varētu darboties pilnībā neatkarīgi viens no otra – katrs “savā” teritorijā, proti, Irākā un Sīrijā. 2015. gada septembrī Zavahirī nāca klajā ar aicinājumu tomēr vismaz kopīgā frontē uzstāties pret “krustnešiem un ateistiem”.

2014. gada jūnijā “ILIV” kaujinieki ieguva savā kontrolē vairākas naftas atradnes Irākas pilsētu Mosulas un Kirkūkas apkaimē. Viņi ieņēma arī vairākas militārās bāzes Irākā, iegūstot savā rīcībā lielu daudzumu ieroču un militārās tehnikas, ieskaitot amerikāņu ražojuma pārnēsājamos zenītraķešu kompleksus, tankus, bruņutransportierus un haubices. ASV specdienesti ziņojuši, ka kaujinieku rīcībā esot arī ķīmiskie ieroči un ka viņi jau vairākkārt izmantojuši iprītu un hloru saturošas kaujas vielas Sīrijā un Irākā. Tiesa, tam vēl nav gūts neviens vērā ņemams pierādījums.

2014. gada 29. jūnijā “ILIV” pasludināja par “Islāma kalifāta” izveidošanu iekarotajās Irākas un Sīrijas teritorijās, bet par kalifu iecēla organizācijas līderi Bagdadi. Tad arī pieņēma lēmumu saistībā ar grupējuma pārdēvēšanu par “Islāma valsti” (“IV”).

Jāatzīst, “IV” ideoloģija ir ļoti populāra citos ekstrēmistiskajos grupējumos. Uzticību Bagdadi zvērējušas dažādas Alžīrijas, Ēģiptes, Jemenas, Pakistānas un pat Filipīnu un Indonēzijas organizācijas. Atbalstu kalifātam paudusi arī nigēriešu organizācija “Boko Haram”, kas par savu mērķi izvirzījusi islāma kārtības iedibināšanu arī Kamerūnā un Čadā.

2015. gada vasarā uzticību kalifam Bagdadi zvērējusi virkne ekstrēmistisko veidojumu Dagestānā, Čečenijā, Ingušijā, Kabardijā–Balkārijā, Karačajā–Čerkesijā un tā dēvētā Kaukāza imarāta kaujinieki, kā arī Centrālāzijas organizācija “Sabri Džamaat”, ko veido gandrīz tikai uzbeku izcelsmes kaujinieki. Pēc tam “IV” līderi paziņoja par savas provinces jeb vilajeta izveidošanu Ziemeļkaukāzā. Tādējādi, šķiet, kļūst vairāk saprotams, kāpēc Krievija tik azartiski metās bombardēt “IV” bāzes.

Vienlaikus “IV” izdevies arī ievērojami izvērst savulaik apsolīto ietekmi Lībijā. Kopš 2014. gada šīs valsts teritorijā aizvien biežāk notiek “IV” lojālu kaujinieku īstenoti terora akti, izdevies savā kontrolē pārņemt Dernas provinci un atsevišķus Bengazi rajonus, bet 2015. gadā arī ieņemt Sirtu. Vienlaikus “IV” uzņēmusies atbildību par atsevišķiem terora aktiem, kas šajā laikā pastrādāti Jemenā un Saūda Arābijā.

2015. gadā “IV” paziņoja par tā dēvētā Horasana emirāta izveidošanu, un tā sastāvā ietilpst Afganistāna, Pakistāna, Indija un Bangladeša. Par emīru iecēla vienu no Pakistānas “Taleban” līderiem Hafīzu Saīdu Hanu. Turklāt uzticību “IV” zvērējuši arī daudzi “Taleban” lauka komandieri un ierindas kaujinieki, lai gan, kā pauž novērotāji, šo grupējumu savstarpējās attiecības joprojām paliek saspīlētas.

2015. gada jūlijā “IV” kaujinieki izplatīja videouzrunu, kurā pauda apņemšanos sagrābt varu Palestīnā un iznīcināt Izraēlu kā valsti.


Finansējuma apjomi

“IV” uzskata par pasaulē visbagātāko organizāciju no tām, kuras Rietumos dēvē par teroristiskām. Tās aizsardzības budžetu var pilnā mērā salīdzināt ar vidējas Eiropas valsts tēriņiem drošībai un aizsardzībai, katrā ziņā tas pārsniedz, piemēram, Latvijas militāro budžetu. Nav jābūt īpašās aģentu vai pretizlūkošanas skolās specifisku izglītību guvušam speciālistam, lai rastos dabisks jautājums: kā gan tāds faktiski nelegāls veidojums vispār var eksistēt, karot, izdot savus “likumus” un tamlīdzīgi, sak, kas par to visu maksā?

Vācu izdevums “Frankfurter Allgemeine Zeitung” min skaitli: vismaz 1,9 miljardi eiro – tieši tik liels esot “IV” rīcības kapitāls. Tiesa, pilnībā pārliecinošu apstiprinājumu šiem skaitļiem nav. Taču pagājušā gada nogalē vācu izdevums “Focus” aprakstījis galvenos iespējamos un laikam jau arī gluži reālos “IV” finansējuma avotus.

Noteiktu, bet absolūti ne lielāko “IV” finansējuma daļu veido starptautiski ziedojumi. Vācijas ekonomiskās sadarbības un attīstības ministrs Gerds Millers oficiāli paudis, ka “IV” dāsni sponsorējot Katara. Savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins nācis klajā ar paziņojumu, ka krievu specdienestiem esot pārliecinoša informācija: kopumā “IV” finansējot vismaz 40 valstis, kuru vidū esot arī G20 grupējuma dalībnieces. “Focus” uzsver, ka tie, kuri finansē “IV” no ārpuses, nav teroristiski veidojumi. Tāpēc pat tad, ja tos izdodas atklāt, tiem neko nevar padarīt, nav iespējamas ne sankcijas, ne pat puslīdz vērā ņemama finanšu plūsmas kontrole. Tomēr galvenais, ko uzsver visi pētnieki un analītiķi: “IV” atšķirībā no citiem līdzīgiem grupējumiem ir pilnībā pašpietiekams veidojums, kas vajadzības gadījumā var arī iztikt bez finanšu pieplūduma no ārpuses. Un tas biedē visvairāk.

Bijušais “JP Morgan” baņķieris Toms Kītings, kurš tagad specializējies terorisma finansēšanas jautājumos, akcentē, ka novērojama praktiski nekontrolējama finansējuma plūsma no ārējiem uz iekšējiem “IV” avotiem, un šā veidojuma finansējuma modelis ir ieguvis iepriekš vēl nekad neiepazītu formu.

Žurnāls “Focus” min vairākus galvenos “IV” finansējuma avotus.

Nodokļi

Vispirms tā ir īpaša “nodokļu” iekasēšana no to teritoriju iedzīvotājiem, kuras pārvalda “IV” (Sīrijā un Irākā). Aprēķināts, ka šis avots veido vismaz 365 miljonus eiro gadā. Zināms, ka “IV” īsteno diferencētu pieeju nodokļu iekasēšanā, piemēram, tie, kuri nav musulmaņi, maksā īpašu jeb paaugstinātu nodokli.

Naftas tirdzniecība

“IV” kontrolētajās teritorijās tai ir absolūts naftas ieguves un piegādes monopols. Turklāt pētnieki uzsver neparasti augsto “IV” naftas biznesa līmeni, lai arī dēvē to par kontrabandu. Naftas atradņu kontroli nodrošina no kaujiniekiem veidotas īpašas policijas vienības. Lielāko daļu resursu iegūst Sīrijas austrumu daļā – 20 – 40 tūkstošus barelu diennaktī. Realizējamās jēlnaftas iegūšanas izmaksas ir 20 – 45 ASV dolāri par barelu. Tādējādi, kā lēš dažādi avoti, “IV” ieņēmums no naftas ir vismaz 1,5 vai pat visi trīs miljoni dolāru dienā, kas kopumā “IV” ienes vidēji līdz 700 miljoniem vai teju miljardu eiro gadā. Iekarotajās teritorijās iegūto naftu apstrādā nelielās primitīvās rūpnīcās un kontrabandas ceļā pāri robežai nogādā galvenokārt Turcijā un Irākas Kurdistānā.

Bankas – savas un aplaupītās

Bankas veido praktiski lielāko ienākumu daļu – līdz 1,4 miljardiem eiro gadā. Tiesa, tas gan nav jāsaprot kā spekulatīva “radošā” darbība ar “IV” pārziņā esošajām bankām, bet gan to aplaupīšana iekarotajās teritorijās. “Focus” ziņo, ka reiz Irākas ziemeļos iekarotajā Mosulas pilsētā “IV” kaujinieki spējuši vienā reizē nolaupīt 318 miljonus eiro. Tostarp “IV” pārziņā ir arī gluži reālas bankas, kas darbojas atbilstoši labākajiem/sliktākajiem rietumnieku principiem un arī turpina vairot teroristu bagātību.

Senatnes dārgumu pārdošana

Vēl viens “IV” finansējuma avots ir antikvārās un dārglietas, kas ienes aptuveni 130 miljonus eiro gadā: kaujinieki prāvas summas iegūst, nelegāli pārdodot salaupītos senatnes dārgumus (starp citu, galvenokārt rietumniekiem). Bēdīgi slavena ir “IV” kaujinieku prakse ne tikai izlaupīt, bet arī izpostīt, sagraut un noslaucīt pilnībā no zemes virsas unikālus vēstures pieminekļus.

Ķīlnieku izpirkšanas maksa

Kā piekto būtiskāko “IV” finanšu ieguves avotu “Focus” min izpirkšanas maksu par ķīlniekiem. Lai arī lielākā daļa iesaistīto to noliedz, tomēr daudzos gadījumos tuvinieki sarūpē pieprasīto izpirkuma maksu par sagūstītajiem, tādējādi nodrošinot “IV” kaujiniekiem vēl vismaz vairākus desmitus miljonus eiro gadā.

Tādējādi “IV” gadā ieņem vismaz divus miljardus eiro, kas, ņemot vērā jebkura nelegālā “tirgus” ieņēmumu uzskaites nepilnīgās tradīcijas, labākajā gadījumā atspoguļo ne vairāk par pusi no reālās summas.


Seksa verdzeņu līnija

Tuvo Austrumu Žurnālistikas institūts (angļu abreviatūra – MEMRI) izplatījis informāciju un pierādījumus par to, ka “IV” nolaupa un tur gūstā tūkstošiem sieviešu, pastāvīgi pakļaujot viņas seksuālai vardarbībai, bet vēlāk pārdod viņu orgānus pašu organizētā pagrīdes tirdzniecības tīklā, kas arī ir viens no vērā ņemamiem teroristu ienākumu avotiem.

Tikai pagājušajā gadā vien “IV” kontrolētajās teritorijās izdevies atklāt un atrakt vairākus desmitus slepenu kapu un oficiālu personu klātbūtnē fiksēt, ka visi apglabātie ir jaunu sieviešu ķermeņi ar skaidri saskatāmām ķirurģiskas iejaukšanās pēdām. Līķiem galvenokārt nebija nieru, kā arī citu dzīvībai svarīgu orgānu. MEMRI savu ziņojumu balstījusi arī pārtvertā “IV” kaujinieku sarakstē elektroniskajā vidē un sociālajos tīklos. Tā kā lielākā daļa šīs sarakstes pieejama pilnībā atklāti, liecina, ka kaujinieki dzīvo nesodāmības un visvarenības apziņā, kā arī speciāli šokē un iebiedē sabiedrību. Piemēram, pilnībā atklāta sarakste par iespēju iegādāties “svaigas jaunu sieviešu nieres un aknas” risinājusies tviterī. Turpat kaujinieki izplatījuši informāciju par seksa verdzeņu cenām. Piemēram, paklausīga meitene, kura vēl nodarbosies arī ar mājsaimniecību, izmaksā aptuveni tūkstoš ASV dolāru.

Ja gūsteknes nav pārmēru izmantotas un pēc tam nogalinātas, viņas apsargā ārkārtīgi rūpīgi. No gūsta izbēgt izdevies tikai dažām, kuras piespiedu kārtā “apprecinātas” ar kaujiniekiem. Tieši viņas pavēstījušas šaušalīgus faktus, piemēram, to, ka sākumā viņas publiski izvarotas neskaitāmas reizes dienā. Pēc pagājušā gada vasarā notikušās Irākas ziemeļdaļas teritorijas iekarošanas “IV” kaujinieki vispirms pasludinājuši, ka jezīdu pārstāvji uzskatāmi par “sātana sekotājiem”, tad sievietes un bērnus nošķīruši no vīriešiem, kuri aizvesti un nošauti. Tad nākuši atpakaļ un ķērušies pie sievietēm.

Pagājušā gada vasarā kļuva zināms jaunizsludinātais “IV” “likums” par to, ka viņu kontrolētajās teritorijās Sīrijā un Irākā vīriešiem ir tiesības stāties laulībā ar deviņu gadu vecumu sasniegušām meitenēm un viņiem drīkst būt vairākas nepilngadīgas verdzenes.

Jāpiebilst, tas notika tajā pašā laikā, kad vahabītu sludinātājs no Saūda Arābijas Muhameds al Arīfi 2013. gadā aicināja sievietes braukt uz Sīriju, lai tur sniegtu seksuālus pakalpojumus kaujiniekiem, kuri cīnās pret valsts prezidenta Bašara Asada režīmu. Arīfi solīja, ka musulmanietes un tās, kuras par tādām kļūs, ja iesaistīsies “seksa džihādā”, gaida garantēta nokļūšana paradīzē. Lai arī patiešām zināms skaits sieviešu labprātīgi ieradās “IV” kontrolētajās teritorijās uz “seksa džihādu”, tomēr agri vai vēlu arī viņas pārvērta parastās seksa verdzenēs un pakļāva vardarbībai, kas galvenokārt izpaužas kā brutāla grupveida izvarošana un, protams, arī tālāk pārdošana.

Bitkoini un citi

Izraēlas izlūkdienesti informējuši, ka “IV” jaunu kaujinieku un finanšu līdzekļu piesaistīšanai izmanto pagrīdes jeb alternatīvos datortīklus un tā dēvētās kriptovalūtas jeb bitcoin norēķinu sistēmu, ko pagaidām nav iespējams būtiski kontrolēt.

Virtuālā valūta bitcoin izveidota 2009. gada sākumā,un tas ir gluži jauns elektroniskās naudas veids. Galvenā šīs naudas priekšrocība: tās īpašnieks nepieciešamības gadījumā var palikt pilnībā anonīms, jo bitkoinu emisiju īsteno, izmantojot speciālu un ļoti sarežģītu algoritmu, ko nekontrolē (vismaz vēl gluži nesen joprojām nekontrolēja – lai gan nevajadzētu domāt, kā tā būs mūžīgi) neviena valsts vai banku uzraudzības iestāde.

Konstatēts, ka “IV” speciālisti tīmeklī aicinājuši veikt ziedojumus, izmantojot visdažādākos līdzekļu pārskaitīšanas veidus, taču piebilstot, ka visērtāk to esot izdarīt tieši bitkoinos. Izraēliešu analītiķi uzsvēruši, ka šī tīmekļa vietne uzrādot vērienīgu un īpaši bīstami tendenci: terorisms var plaukt slēgtajos virtuālajos tīklos, un “aizdomīgo” rēķinu vai vietņu slēgšana parastajos tīklos un sociālajās vietnēs īpašu kaitējumu nespēj nodarīt.

Pagājušajā gadā, kad Pakistānā arestēja iespējamo vietējās “IV” šūniņas līderi Jusufu al Salafī, viņš atzinās, ka regulāri saņēmis līdzekļus, kas nākuši caur ASV. Vietējā imama atbalstīts, viņš par šo naudu vervējis kaujiniekus karošanai Sīrijā, par katru turp nosūtīto jaunkareivi pats saņemot 600 ASV dolāru prēmiju. Lai arī bijušais ASV finanšu ministra vietnieks Džimmijs Guruls, kurš tagad kvalificējies kā eksperts cīņā ar terorisma finansēšanu, atzīst, ka būtiskākā “IV” atšķirība no “Alkaida” un vispār visiem agrāk zināmajiem ekstrēmistiskajiem grupējumiem ir tāda, ka “IV” pilnībā spēj finansēt pati sevi arī bez finanšu pieplūdes no ārpuses.


Alternatīvā finansējuma meklējumos

Pēdējā laikā dažādu iemeslu, tostarp arī bombardēšanās – gan krievu, gan amerikāņu izpildījumā – iznīcinātās ražošanas un transporta infrastruktūras sagraušanas dēļ sarucis “IV” ienākums tieši no naftas tirgošanas. Lēsts, ka apgrozījums, iespējams, samazinājies divkārt. Opozīcijas organizācijas “Raka nogalina klusējot”, kuras darbības mērķis ir pievērst iespējami lielāku vērību islāmistu režīma izdarībām, aktīvists Abu Ibrahims vēstījis presei, ka “IV” un Sīrijā valdošā Bašara Asada režīms slepus vienojušies, ka “IV” apgādās Sīrijas galvaspilsētu Damasku ar elektrību un gāzi, kas nāk no kaujinieku kontrolētajās teritorijās esošajām gāzes atradnēm. Patlaban “IV” kontrolē ir arī vairākas spēkstacijas Sīrijas teritorijā.

“IV” kaujinieku līderiem ir nevainojama izpratne par to, kas vispirms jāsagrābj savās rokās jaunajās iekarotajās teritorijās un kas jāsargā jau esošajās. Visi resursi pakļauti dzelžainai uzskaitei. Pētnieki uzsver, ka islāmisti nezog un nerauš kapitālu paši sev, bet gan patiešām labi apzinātai “kopīgai lietai”. Kaujinieki nesamierināšoties ar zaudējumiem naftas tirdzniecības jomā un katrā ziņā atradīs veidus, kā tos ne tikai kompensēt, bet arī atgūt ar uzviju.

Savukārt Sīrijas pilsētā Rakā “IV” kaujinieki gūst prāvus ienākumus no tā, ka palielinājuši maksu par elektrību, stacionāro tālruņu lietošanu u. c. pakalpojumiem. Pie Asada tas viss ir lētāk. Turklāt, lai šos nodokļus patiešām maksātu un tie nekur nenozustu, attiecīgajam procesam vērīgi seko “IV” īpašais drošības dienests “Al Hisba”.

Tāpat aizvien lielākas summas “IV” iekasē no muitas par ievedamajām precēm un soda naudās par šariata likumu neievērošanu, piemēram, par mošejas neapmeklēšanu vai to, ka nokavēta lūgšana.

Tajā pašā Rakā lūgšanu laikā visiem veikaliem jābūt aizvērtiem, taču aizliegumu iespējams apiet, samaksājot noteikta apmēra soda naudu. Un, lai gan par narkotiku lietošanu “Islāma valstī” soda ar nāvi, tomēr teroristi nekautrējas kontrolēt kaņepju audzēšanu plantācijās, lai vēlāk šo produkciju, no kuras noteikta daļa nešaubīgi nokļūst arī vietējā tirgū, nogādātu galvenokārt Turcijā.

SAISTĪTIE RAKSTI

ASV Valsts departaments izsludinājis prēmiju par būtisku informāciju, kas sekmētu “IV” finansējuma ķēdes pārraušanu. Šis pakalpojums novērtēts ar pieciem miljoniem ASV dolāru, taču grūti iedomāties, ka tas patiešām kaut ko dos.

Uzsvērts, ka par galveno “IV” ienākumu avotu joprojām uzskatāma tieši naftas tirdzniecība. Un pārvaldītajās teritorijās tās patiešām ir gana. “IV” izmanto veiklu kontrabandistu vidutāju tīklu, lai pārdotu savu produkciju citām valstīm vai atsevišķām personām, kas pašas nevar atļauties atklāti tirgoties ar Rietumos par teroristisku pasludinātu organizāciju. Jo – ienākums visiem iesaistītajiem patiešām ir ievērojams. Noteikti lielāks par “nieka” pieciem miljoniem dolāru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
Ēriks Loks, Ieva Akuratere un Āris Ziemelis ielūdz uz “Dziesminieku dienām Sēlijā”
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
Tanku biatlons Krievijā kā samērā absurda disciplīna
Krāpnieki pielieto jaunu triku – uzdodas par policijas darbiniekiem, lai izmānītu naudu 4
Lokdauni izraisījuši vairāk nāves gadījumu nekā Covid-19 vīruss, atzīst pētnieki. Neatliekamā medicīniskā palīdzība kļūst neaizsniedzama Lielbritānijā 8
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
Sestdien Kurzemē iespējams pērkona negaiss, karstums līdz pat 30 grādiem 1
Ogrēnieši netiek uz darbu, pie ārsta un uz bērnudārzu, bet ATD līgumu ar “Liepājas Autobusu parks” lauzt negrasās
LVM padome noraida bažas par AS “Latvijas valsts meži ” valdes locekļu atlases neatbilstību tiesiskajam regulējumam un aicina uz konstruktīvu dialogu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs