“Finansējums aizsardzībai mums bija 0,67%. Bija jātiek uz 2%,” Kristovskis dalās atmiņās par laiku, kad Latvija iestājās NATO 106

“Visa pamatā ir finanses. Un bija ārkārtīgi smagi pārliecināt, ka mums 2% no IKP ir sasniedzami,” TV24 raidījumā “Dienas personība” savās atmiņās par Latvijas iestāšanos NATO dalās  Saeimas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 14
Lasīt citas ziņas

Viņš atminas, ka dažkārt ministru prezidenti bija ļoti skeptiski, jo viņiem, kā valdību vadītājiem, bija arī citu nozaru izvirzītas prasības, kam neieciešams finansējums.

“Finansējums aizsardzībai mums bija 0,67%. Bija jātiek uz 2%. Ja mēs to nebūtu izdarījuši, mēs nevarētu veikt konkrētus pasākumus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Kristovskis skaidro, ka būtu grūti veikt  konkrētus pasākumus militārās izglītības, ekipējuma, bruņojuma jomās.  Būtu grūti izveidot savu struktūru atbilstoši NATO redzējumam.

“Mēs nevarētu savu NATO valodu trenēt. NATO valoda nozīmē, ka mums ir jāspēj sadarboties ar saviem potenciālajiem partneriem. Ja mums nebūtu nauda, mēs nevarētu aizsūtīt savas vienības miera uzturēšanas pasākumos. Un arī tajās izaicinošajās operācijās, kas bija Irākā un Afganistānā.”

Kristovskis skaidro, ka bez finanšu līdzekļiem tas nebūtu bijis iespējams. “Bija jāpārliecina politiskās aprindas, Saeima un politiķi.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.