Foto – AFP/LETA

NATO ļoti nopietni uztver Krievijas draudus: ASV par sava karaspēka klātbūtni Baltijas valstīs 82

Savienotās Valstis uzskata, ka to karaspēka klātbūtne Baltijas valstīs uz rotācijas pamatiem ir atbilstoša Vašingtonas saistībām pret sabiedrotajiem NATO, ceturtdien preses konferencē paziņoja ASV vēstniece NATO Džuljena Smita.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

“Šobrīd man nav nekādas informācijas par ASV pāreju no klātbūtnes rotācijas kārtībā uz pastāvīgu klātbūtni. Manuprāt, mūsu augstākie komandieri atzinuši, ka mūsu klātbūtne rotācijas kārtībā Baltijas valstīs ir atbilstoša un pietiekama mūsu saistībām pret mūsu NATO sabiedroto drošību,” norādīja Smita, piebilstot, ka ASV militārā klātbūtne uz rotācijas pamatiem bijusi veiksmīga.

Tajā pašā laikā Vašingtona pozitīvi novērtējusi Vācijas lēmumu pastāvīgi izvietot Lietuvā Bundevēra brigādi, atzina vēstniece.
CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa norādīja, ka tas ir katras alianses dalībvalsts pašas ziņā, kādu klātbūtnes modeli izvēlēties, un ka NATO atbalsta abas pieejas.

NATO ļoti nopietni uztver Krievijas draudus, uzsvēra Smita, piebilstot, ka alianse kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā spērusi virkni soļu, lai stiprinātu NATO austrumu flangu.

Tajā pašā laikā viņa izteicās, ka ASV neuzskata Krievijas uzbrukumu par neizbēgamu un ka alianse gatavo tūlītēju atbildi, ja Krievijai ienāks prātā šķērsot NATO robežu.

Smita pavēstīja, ka ASV bataljons, kas Lietuvā rotācijas kārtībā uzturas kopš 2019.gada, tur paliks vismaz līdz 2026.gadam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.