FOTO, VIDEO. “Foršāk, ka bērni klīst pa Akropoli un Origo?” Pirmo reizi 16 gadu laikā “Ghetto Games” turnīrs tiek apturēts 127

Manāmu sašutumu sabiedrībā ir radījis tiesas lēmums aizliegt “Ghetto Games” pasākumu rīkošanu Grīziņkalnā saistībā ar Grīziņkalna apkaimes biedrības sūdzībām. Pirmo reizi 16 gadu laikā turnīrs oficiāli tika atcelts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Edgars Getners, žurnālists un grāmatas “No Ghetto līdz Olimpiskajam zeltam” autors, “Ghetto Games” “Facebook” lapā publicētajā video atklāj detaļas par situāciju, kas radījusi sašutumu ne vienam vien sabiedrības loceklim. Viņš pastāsta, ka Grīziņkalna apkaimes biedrība jau ilgstoši ir centusies apklusināt Ghetto Games, rakstot dažādas sūdzības. Viņi vērsās ar iesniegumu tiesā, apstrīdot Rīgas domes vēlmi noslēgt ar “Ghetto Games” līgumu, lai arī turpmāk tur notiktu pasākumi.

Viņi saņēmuši tiesas lēmumu, ka pasākumi nevar notikt, jo nav uzstādīta skaņas mērīšanas ierīce, neskatoties uz daudzām lietām, ko viņi darījuši, lai šo situāciju uzlabotu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Ir uzlikti konteineri, mazināts pasākumu skaits. Tāpat pilsētvides eksperts Pauls Timrots secinājis, ka skaļums pie mājām ir 60-70 decibelu robežās un atbilst pilsētvides radītajam troksnim. “Mēs respektējam tiesas lēmumu, absolūti neejam pret to,” uzsver Edgars, norādot, ka tas ne vien tiks ievērots, bet arī pārsūdzēts.

Kamēr tiek meklēti juridiskie risinājumi, jauniešus nekas neapstādina. Jaunieši vakardien sapulcējušies vietā paši. “Mēs vēlamies, lai jaunieši tur spēlē basketbolu, nevis dodas kaut kur dzert vai pīpēt,” viņš uzsver, piebilstot, ka šis ir laiks, kad mums ir jābūt kopā. Viņi no savas puses darīšot visu iespējamo, lai jaunietim Rīgā sports netiktu atņemts.

Ziņu portāls LA.LV sazinājās ar “Ghetto Games”. Viņi norādīja, ka nesaskaņas sākušās janvārī, kad beidzās līgums ar Rīgas domi, tomēr jau iepriekš no Grīziņkalna apkaimes biedrības nākušas sūdzības. Grīziņkalna apkaimes biedrība esot vēlējusies, lai līgums tiek slēgts uz gadu, tomēr viņus šie nosacījumi neesot apmierinājuši, jo projekti tiekot rakstīti uz 2-3 gadiem. Un ar to viss sācies.

Rīgas dome aktīvi iesaistījusies diskusijās par to, kāds būs jaunais līgums un uz cik ilgu laiku, iesaistījušās arī dažādas organizācijas, biedrības.

Politiskā partija “Progresīvie” visaktīvāk iestājās pret “Ghetto Games”, viņi pastāsta.

Viņiem esot pārmests, ka visas Pērnavas ielas garumā, tostarp autobusa pieturās, mētājoties atkritumi un pie visa vainīgi jaunieši. Viņi darījuši visu, kas viņu spēkos – uzstādījuši atkritumu konteinerus,  savākuši visu.

Šobrīd viņi Grīziņkalnā vairs nevar rīkot pilnīgi neko, taču tikšot veiktas darbības, lai censtos sakārtot administratīvo pusi šajā jautājumā. Izbraukumi ārpus Grīziņkalna esot ļoti dārgi, neērti, tomēr notiekot.

Par situāciju sašutis arī bijušais bokseris Kristaps Zutis, kurš aicina nesēdēt cilvēkus malā un rīkoties, iestāties par bērnu interesēm. “Kas ir mūsu nākotne, ja ne sportiski bērni? Raudāt gribas,” viņš dalās ar sašutumu “Instagram” stāstos un uzsver, ka ir gatavs iet ielās par “Ghetto”, par bērniem un sportu.

LA.LV sazinājās ar Grīziņkalna apkaimes biedrību, kuru mērķis, kā viņi norāda, ir veidot iekļaujošu vidi, lai lūgtu komentāru par šo situāciju. Tiek gaidīta atbilde.

Tikmēr sociālos tīklus pāršalc sašutums par notiekošo. Viedokļi, kā ierasts, dalās.

3x3 basketbola izlase ar faniem "Ghetto Games"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.