Praktiski
Dārzs

FOTO. 200 dažādas ķirbju šķirnes! Ielūkojamies izstādē “Ķirbji un citas lielas ogas 2019”0


Izstāde "Ķirbji un citas lielas ogas 2019"
Izstāde "Ķirbji un citas lielas ogas 2019"
Foto: Rudīte Bērziņa

Ķirbju audzēšanas interesentus, entuziastus un rudens lielogu garšu cienītājus no 23. līdz 27. oktobrim aicina uz gadskārtējo ķirbju parādi Latvijas Dabas muzejā, kurā A.Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” biedri demonstrē savu šā gada ražu – apskatāmas gan iecienītas un gadu laikā pārbaudītas vērtības, gan jaunas un pārsteidzošas šķirnes.

Ķirbis ir viena no rudens ražas veselīgākajām dārza veltēm – bagātīgs šķiedrvielu, vitamīnu, olbaltumvielu un dzelzs avots.

Tas pārsteidz ar savu krāsu, formu, svaru un plašo garšas buķeti. Izstādē būs skatāmas vairāk nekā 200 ķirbju šķirnes un dažādi ķirbjaugi – kabači, cukini, patisoni, inku gurķi, kivano, melotrijas un citi.

Izstāde "Ķirbji un citas lielas ogas 2019"

Šogad izstādē piedalās A.Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” ilggadējie kolekcionāri: Elga Bražūne, Saiva Pekuse, Valentīna Cuznecova, Sarma Žarčinska, Austra Zaļuma, Marija Tocupe un Darja Jurevic. Izstāde papildināta ar Maijas Čerjakas paprikām.

Saistītie raksti

Izstādes laikā Artūra Sildes Dārzkopības Entuziastu kluba „Tomāts” biedri interesentiem sniedz konsultācijas par ķirbju audzēšanu, to pielietošanu kulinārijā, konditorejā un vīna darināšanā, kā arī konsultē piemērotāko šķirņu izvēlē.

Iespēja iegādāties ne tikai ķirbjus un to izstrādājumus, bet arī plašā izvēlē sēklas, kas reģistrētas VAAD sēklu kontroles departamentā. Tāpat neliek vilties arī degustējamo gardumu klāsts – iespēja nogaršot gan dažādu šķirņu ķirbjus, gan to izstrādājumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
35 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Valdība pieņēmusi vēsturisku lēmumu Ķekavas apvedceļa būvniecībā. Bet kāpēc valsts neaizņemas un nerealizē to pati?
50 minūtes