Ģimenes mīluļi svin dzimšanas dienas - kādas ir jubilāru kūkas?

FOTO. Aizvien biežāk dzimšanas dienas svin arī mājdzīvniekiem. No kādiem produktiem mīlulim pagatavot kūku? 8

Arvien biežāk dzimšanas dienas svin arī mājdzīvniekiem! To var manīt gan sociālajos tīklos, kur kāds paziņa lepojas ar mīluli sēžam blakus krāšņai tortei, gan pēkšņi saņemot aicinājumu uz drauga mīļdzīvnieka dzimšanas dienas ballīti, kur gaidīts, protams, ir arī viesa mīlulis. Izstāde “ZooExpo” noskaidroja, kādas ir kūku populārākās sastāvdaļas, kur tās gatavo un visbeidzot – ko mīluļi novērtē visvairāk!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Lasīt citas ziņas

Atgādinām, ka jau 12. un 13. novembrī “ZooExpo 2022” varēsi palutināt savu mīluli, jo izstādē varēs iegādāties mājdzīvnieku barību, kārumus, kakla siksnas, pavadas, drēbītes, rotaļlietas u. c.

Kūku gatavošana

Izrādās, visbiežāk kūkas gatavo paši mīluļu saimnieki vai viņu netālie kaimiņi, kas ir labi pavāri. Izstādes “ZooExpo” aicinājumam padalīties ar kūku gatavošanas pieredzi atsaucās arī uzņēmums “ĶEPA RAW FOOD”, kuri ir kūku nozares vienīgie pārstāvji Latvijā un saviem klientiem piedāvā izgatavot kūkas pēc pasūtījuma – katra saimnieka vēlmēm. Bet interesanti, ka dzīvnieciņš zina, kurš kūku gatavojis! Piemēram, Ivara Upenieka izvēlīgais franču buldogs vārdā Tobis ēd tikai paša saimnieka vai pavāres Ināras gatavotās kūkas. Kad kūka tika pasūtīta citur, suns pat esot uzmetis lūpu, lai gan sastāvdaļas mainītas netika.

Populārākās kūku sastāvdaļas

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, suņa un kaķa kūkas neatņemama sastāvdaļa ir gaļa, kura patīk pat visizvēlīgākajiem dzīvnieciņiem. Atšķiras tikai īpašnieku uzskati un dzīvnieku garšas kārpiņas – kādam labāk patīk vistas vai teļa akniņas, cits priekšroku dod lasim un jūras veltēm, bet daži neatsakās arī no kāda svaiga medījuma vai liellopa. Variācijas ir visdažādākās! Bet, lai kūka būtu izdevusies, tai nepieciešams arī pildījums. Tur mīluļu īpašnieki variē pēc saviem ieskatiem, visbiežāk izvēloties biezpienu, rīsus un dārzeņus.

Suņi un kaķi – visēdāji!

Uzskats, ka cilvēku četrkājainie mājas mīluļi ēd tikai gaļu, konservus un sauso barību, jau sen ir nepatiess! Ļoti daudzi suņi un kaķi ēd arī dārzeņus. Sociālo tīklu aptaujā atklājās, ka priekšroka tiek dota tieši Latvijā augošiem sezonālajiem dārzeņiem un ogām. Favorīts noteikti ir vārītas bietes, āboli, dzērvenes un avenes. Svētku tortes dekorēšanai daudzi izmanto zaļo krāsu – spinātus, dilles un gurķus. Starp citu, jau iepriekš pieminētais franču buldogs Tobis ēd tikai Latvijā augušus zaļumus, vislabāk no pašu siltumnīcas vai dārza. Un pasakiet vēl, ka dzīvnieki nav gudri! Viņi izvēlas tikai pašu labāko un kvalitatīvāko, to parādot arī savam saimniekam. Varbūt tāpēc mēs viņus tik ļoti mīlam?!

Dzīvnieki ir jālutina!

Ja esi paņēmis mājdzīvnieku, tad viņš ir jāmīl un par viņu ir jārūpējas! Romāna “Kaķu vārdotāja” autore Maija Pohodņeva atklāj, ka kaķis Runco ir viņas vērīgais iedvesmotājs un spalvainā rakstniecības mūza. Viņam regulāri tiek svinētas dzimšanas dienas. “Prieks, mīlestība un apmierinātība ar dzīvi ir jāvairo visiem līdzekļiem. Visvieglāk tas izdarāms, iepriecinot tos, kas tuvi un dārgi. Redzot, cik priecīgi un apmierināti ir astoņi kilogrami pūku, spalvu un murrīga jaukuma, vienkārši nevaru neizveidot kaķim svētku kūku. Neko pat cept nevajag. Konservi, sausā barība, svaigi liellopu sirds gabaliņi, un gatavs! Galvenais ir skaisti salikt un uzmanīt, lai kaķis nepiešauj ūsas pie degošās svecītes,” – tā Maija.

Iepriecināt var dažādi

Rakstniece Maija Pohodneva savai mūzai dzimšanas dienu svin katru gadu, kamēr divu īsspalvaino takšu saimniece Ieva Fedčenko sāk atzīmēt katru gadu no suņuka devītās gadadienas. Ieva uzskata, ka tagad viņas mīlulis ir sasniedzis cienījamu vecumu un katrs nākamais nodzīvotais gads ir arvien īpašāks. Bet vēl radošāka ir uzņēmēja Ivara Upenieka pieeja, kurš izvēlas rīkot skaistas un radošas dzimšanas dienas ballītes saviem trim franču buldogiem Tobim, Domim un Koko, nevis sev. “Ko gan mēs, vecie cilvēki, vēl svinēsim?” – retoriski piebilst Ivars. Pēdējās viņa rīkotajās svinībās suņiem uzstājās pat mūziķi Ieva Akurātere un Ainars Bumbieris.

Reklāma
Reklāma

Katram savas svinības

Svētkus katrā ģimenē svin dažādi. Citiem patīk dzimšanas dienas, bet citiem – valsts un tradicionālie svētki. Piemēram, izstādes sociālo tīklu sekotāja Henriete arī Latvijas valsts svētkos savam mīlulim gatavo svaigēdāju kūku no sezonālajiem pārtikas produktiem Latvijas kontūras formas un karoga krāsās. Savukārt haskiju mīļotāja Aina, kuras mīluļi diemžēl jau noskatās no varavīksnes maliņas, laipni dalās ar savām atmiņām – cik skaistas un mīlētas ir bijušas viņu dzimšanas dienas svinības. Un jāsaka, ka bieži vien cilvēki sava četrkājainā drauga dzimšanas dienu izvēlas svinēt kompānijā, arī viesiem sagādājot garšīgus našķus.

Kopā būšanas prieki

Satikties un labi pavadīt laiku var ne tikai svinībās, bet arī mājdzīvnieku izstādē Ķīpsalā! Jau 12. un 13. novembrī izstādē “ZooExpo 2022” tiksies suņi, kaķi, dažādi putni un rāpuļi, poniji, truši un vēl citi dzīvnieciņi. Jāpiemin gan, ka kūkas šoreiz nebūs, bet kas to lai zina, varbūt kāds mīlulis savu dzimšanas dienu nosvinēs izstādē?!

“ZooExpo 2022”  norises vieta un laiks:

Gaidāma mājdzīvnieku izstāde "ZooExpo 2019"

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā
12. un 13. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00

Ņem vērā!

Ja vēlies izstādi apmeklēt kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.

Biļešu cenas:

Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,50 EUR
Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,50 EUR
Pieaugušajiem – 5,50 EUR
Ģimenes biļete – 13 EUR
Biļetes var iegādāties arī internetā šeit.

Autostāvvieta – 4 EUR
Piepūšamās atrakcijas bez papildu maksas!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.