Publicitātes foto

FOTO: ar grezniem tērpiem, ziediem un mūziku Melngalvju nams svin nozīmīgu jubileju 0

Nedēļas nogalē Melngalvju nams ar sadarbības partneriem, nama atjaunotājiem un atbalstītājiem atzīmēja nama 20 gadu jubileju kopš tā atjaunošanas un 685. jubileju kopš tā celšanas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsiet šos ēdienus, kad uzzināsiet to sastāvu 38
Viedoklis
Armands Puče: Tagad par visām reizēm ir skaidrs, ka ar politisko eliti nav ko vispār rēķināties. Murmuļi!
Lasīt citas ziņas

Grezni tērpi, ziedi, mūzika, svinīga atmosfēra un sirsnīgi cilvēki raksturo nupat Melngalvja nama atzīmētās jubilejas noskaņu. Svinības tika rīkotas arī saskaņā ar senajām Melngalvju brālības iedibinātājām tradīcijām laikā, kad nams bija jauno un neprecēto tirgotāju mājvieta, kur ar lielu aizrautību tika svinēti svētki un dažādi kultūras pasākumi.

Vienā no Rīgas krāšņākajām ēkām tika atklātas divas jaunizveidotas telpas – Zilās gvardes zāle un Salons. Zilās gvardes zāle ir veidota par godu Zilajai namnieku rotai jeb Zilajai gvardei. Pateicoties gaiši zilajiem, ar sudrabu rotātajiem formas tērpiem, jauno jātnieku rotu nosauca par Zilo Namnieku rotu jeb Zilo gvardi. Viņu galvenais pienākums bija piedalīties Rīgas pilsētas prominentu viesu sagaidīšanas un pavadīšanas procesijās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Brēmenes Melngalvju brālība par godu Rīgas Melngalvju nama nozīmīgajai jubilejai Rīgas ekspozīciju līdz 2020. gada 30. septembrim papildina ar sudraba augļu vāzi. Par godu Melngalvju brālības 500 gadu jubilejai trauks tika izgatavots kā kopija orģinālajam darbam, kas pazuda 1. Pasaules kara laikā. Uz trauka ir attēloti Rīgas un Brēmenes pilsētu ģerboņi, kā arī melngalvju vecais un jaunais ģerbonis, simbolizējot ciešo sadarbību starp abām pilsētām un melngalvju brālību. Vāzes augšējā daļā izveidota stilizēta laiva, kurā sēž jūras dievs Neptūns – Melngalvju sargātājs jau kopš seniem laikiem.

Menlgavju nama jubilejas svinības
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.