Pašmāju slavenības "iesilda" prestižo "Grand Prix" šaha spēli.
Pašmāju slavenības "iesilda" prestižo "Grand Prix" šaha spēli.
Publicitātes foto

FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu 0

Pirmo reizi Latvijā, 12. jūlijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, norisinājās viens no 2019.-2020. gada Pasaules šaha čempionāta posmiem – prestižais FIDE World Chess Grand Prix Riga 2019. Veikt tradicionālo pirmo gājienu īpašā ceremonijā Rīgas posmā tika aicināti sabiedrībā zināmi viesi, starp kuriem: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markuss Riva, futbolists Māris Verpakovskis, Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks un citi.

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
“Gustavo ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrisha tērētas marionetes!” Ainārs Mielavs velta skarbus vārdus radošajiem kolēģiem 2
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

Otrajā – Rīgas – posmā piedalījās 16 vadošie šaha starptautiskie lielmeistari jeb grandmasteri no 11 pasaules valstīm, kuri sacentās par iespēju piedalīties pretendentu turnīrā un kopējo balvu fondu 800 tūkstošu eiro apmērā. Turklāt, organizatori ir paziņojuši, ka katra posma balvu fonds sastāda 130 tūkstošus eiro, bet papildu godalgu fonds pēc visas sērija rezultātiem ir 280 tūkstošus eiro.

Kopumā Grand Prix sērijā būs četri turnīri: Maskavā, Rīgā, Hamburgā un Telavivā. Pirms katras šaha spēles, balstoties uz senu šaha tradīciju, veikt tradicionālo pirmo gājienu īpašā ceremonijā tiek aicināti sabiedrībā zināmi viesi, kas uz šaha galda veic pirmo gājienu, pēc tam spēli nododot grandmeistariem. Viens no ievērojamākajiem viesiem, kas veicis pirmo gājienu Londonā, ir Holivudas aktieris Vudijs Harelsons. Savukārt Rīgas posmā veikt tradicionālo pirmo gājienu īpašā ceremonijā tika aicināti sabiedrībā zināmi viesi, starp kuriem: Mairis Briedis, Markus Riva, Māris Verpakovskis, Artis Pabriks un citi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mairis Briedis: “Šahs ir karaliska spēle. Spēlējot to, ir jābūt pacietīgam un tālredzīgam – jādomā vairākus soļus uz priekšu, jāanalizē pretinieks, viņa uzvedība un gājieni. Sanākot kopā, mēs spēlējam šahu, jo bokss nav tikai fiziskā sagatavotība, tā ir arī prāta veiklība un spēja ātri reaģēt. Ir jātrenējas ne tikai sporta zālē, bet ir jāattīsta arī intelektuālās spējas, jo viens bez otra nevar pastāvēt. Brīnišķīgi, ka Rīgai tika tas gods uzņemt tik vērienīgu sporta pasākumu. Jācer, ka šis notikums nāks par labu sporta popularizēšanai kopumā.”

Pasaules labāko šaha grandmeistaru spēles varat vērot Latvijas Nacionālajā bibliotēkā katru dienu līdz pat 24. jūlija, plkst. 15:00 (izņemot 21. jūliju). Ieeja bezmaksas.

Pašmāju slavenības "iesilda" prestižo "Grand Prix" šaha spēli.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.