ZIEDONIS – 90/ Raimonds Pauls & Daumants Kalniņš

FOTO. Imantam Ziedonim – 90! Viesi, emocijas un nebeidzami aplausi! Izskanējis Raimonda Paula un Daumanta Kalniņa koncerts 14

Trešdienas vakarā Mūzikas namā Daile, atzīmējot izcilā dzejnieka Imanta Ziedoņa 90 gadu jubileju, aizvadīts koncerts kopā ar Raimondu Paulu un Daumantu Kalniņu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

Imanta Ziedoņa dzeju Maestro mūzikā izpildīja Daumants Kalniņš, pie klavierēm sēdās pats Maestro Raimonds Pauls.

Koncertprogrammā piedalījās mūziķi: Raimonds Macats (taustiņinstrumenti), Oskars Sproģis (basģitāra), Jānis Kalniņš (ģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti) un koris “Sola” diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Programmā skanēja skaistākās Raimonda Paula dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem – “Svētvakars”, “Latviešu jūrniekiem” ,“Meitene ar kallu ziediem”, “Nenes zvaigznes istabā”, “Lapsenes nāve” , “Dziesmiņa par prieku” un daudzas citas.

Imanta Ziedoņa daiļrades klātesamība mūzikas nama “Daile” repertuārā ir būtiska jau no Dailes nama pirmsākumiem – Imanta Kalniņa oratorijas “Dzejnieks un Nāra” jauniestudējumā, ar Daumantu Kalniņu Dzejnieka lomā, vairākās programmās – “Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša dzeja Imanta Kalniņa un Artura Maskata mūzikā”, “Vēstule draugam”, kurā Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša saraksti, lasīja Vilis Daudziņš un Kaspars Znotiņš, kā arī koncertuzvedumā “Citādas debesis, tā pati dvēsele”, kurā fragmentus no Imanta Ziedoņa iepriekš nepublicētajām dienasgrāmatām lasīja dzejnieka dzīvesbiedre, aktrise Ausma Kantāne un aktieris Vilis Daudziņš piedaloties ģitāras virtuozam Kasparam Zemītim.

Plašāks ieskats aizvadītajā koncertā aplūkojams pievienotajā galerijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.