Izrādes "Terors" pirmizrāde Nacionālajā teātrī

FOTO. Kā saposušies un kādās kompānijās cilvēki ieradās uz Nacionālā teātra izrādes “Terors” pirmizrādi? 59

26. septembrī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvoja Ferdinanda fon Šīraha drāma “Terors” Valtera Sīļa režijā. Uz pirmizrādi, kā jau ierasts ieradās gan sabiedrībā zināmi ļaudis, gan vienkārši teātra mākslas mīļotāji.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
“Deputāti zog tualetes papīru, slimnīcu mistiskās durvis, viesnīcu dārgais ēdiens no pusfabrikātiem!” Bijušie darbinieki dalās ar profesijas noslēpumiem 5
Lasīt citas ziņas

Taisnības labad gan vēlamies precizēt, ka pievienotajā galerijā redzami ne tikai pirmizrādes, bet arī vienlaikus notiekošās izrādes “La Kritusī” viesi.

Izrāde – fiktīva tiesas sēde. Ceļā uz Minhenes stadionu ir lidmašīna, ko sagrābuši teroristi. Aviācijas drošības eksperts pieņem lēmumu notriekt lidmašīnu, bet tajā ir arī 164 nevainīgi pilsoņi. Stadionā – 70 000. Tiesas sēdē notiek diskusija, vai šī bija vienīgā pareizā rīcība un kas dod tiesības izlemt, ka 164 cilvēku dzīvības ir mazāk vērtīgas nekā 70 000.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisors Valters Sīlis par materiāla izvēli stāsta: “Pirmo reizi, kad lasīju šo lugu, piedzīvoju tiešām nebijušu sajūtu. Šajā darbā es nebiju vienkārši lasītājs, kurš seko līdzi lugas varoņiem vai gūst iespaidu par to, kādu teatrālu pieredzi ir iztēlojies lugas autors. Es biju kļuvis par lugas galveno varoni, kurš tiek ierauts kāda ļoti svarīga jautājuma lemšanā. Mani pirmie pieņēmumi tika apgāzti, bet tikai mans lasītāja lēmums izšķīra, kā šī luga beigsies. Šādas lugas ir reti dārgumi, kurus atrodot, gribas dalīties ar cik vien iespējams daudziem cilvēkiem.

Tā sākās darbs pie izrādes, kurā skatītājam, cerams, būs saruna pašam ar sevi, lai gan skatītāja loma prasa uzmanīgi skatīties un klausīties. Kādi ir principi, kuriem es sekoju? Kādiem ir jābūt principiem, par kuriem mēs vienojamies kā sabiedrība? Tādi bija jautājumi, par kuriem domājām izrādes tapšanas laikā, un cerams, ka šos jautājumus izdosies interesanti uzdot arī izrādes laikā. Taču svars šajā izrādē būs vienīgi skatītāju viedoklim – viņi būs piesēdētāji, neprofesionāli tiesneši, kas iztiesās apsūdzētā Larsa Koha lietu.”

Izrādes radošā komanda: režisors Valters Sīlis, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš, gaismu māksliniece Krista Erdmane.

Lomās: Kaspars Aniņš, Ivars Kļavinskis, Daiga Kažociņa, Voldemārs Šoriņš, Sanita Paula, Egils Melbārdis, Ilva Lorence, Elīza Sīpola, Žanete Zvīgule, Klāra Elizabete Upeniece, Alise Kalvāne.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.