Ziemassvētku noskaņa Ogres novadā 2023

FOTO. Krāšņi rotājumi un vēl neredzēti gaismas elementi! Ogres novadā baudāma Ziemassvētku gaisotne 17

Ogres novadā Ziemassvētku noskaņu iedzīvotājiem un viesiem šogad radīs jauni, krāšņi rotājumi. Svētdien, 3. decembrī Ogrē, kā arī novada pilsētās, kas ērti sasniedzamas ar vilcienu, tika iedegti gan jaunie rotājumi, gan Ziemassvētku eglītes.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums 1
Lasīt citas ziņas

Ogres pilsēta šogad priecē ar vēl neredzētiem gaismas elementiem, krāšņi rotājot gājēju ielu un pastaigu maršrutus. Pilsētas Ziemassvētku rotājumu koncepcijas pamatelements ir siltā gaisma, kas tiecas uz augšu – pa koku stumbriem, zariem līdz pat galotnei, radot gaismas alejas, un pat vēl virs koku galotnēm siltas gaismas bumbu veidolā. Ogres centrālā Ziemassvētku egle atrodas ierastajā vietā Pilsētas centra skvērā, tās galotni rotā saule, bet egli – latvju rakstu zīmes.

Spoži un silti tumšajā laikā mirdz Brīvības ielas gājēju promenāde. Liepu aleju rotā jaunas dekorācijas ar liepu lapu motīvu. Liepu alejas galā – jauna gaismas instalācija – eņģeļa spārni un nimbs, zem kā var fotografēties.
CITI ŠOBRĪD LASA

Bērzu aleja visā tās garumā ir izrotāta ar gaismas virtenēm. Krasta ielā un gar Brīvības ielu, no Krasta laukuma ejot uz centra pusi, kā arī Ogres rajona slimnīcas teritorijā un ielas otrā pusē, kā jau mežainā vietā, rotājumos ir attēlota Latvijas meža dzīvnieku tēma – ceļā sastopami izgaismoti ērgļu, zaķa, aļņa, lācenes ar lācēniem un briežu silueti. Arī Ogres Centrālā bibliotēka mirdz Ziemassvētku rotā. Rotājumu aplis noslēdzas skvēriņā pie Kristus dzimšanas ainiņas.

Ogrē, iepretim novada pašvaldības administrācijas ēkai pie Jēzus dzimšanas ainiņas sākot no pulksten četriem katrā adventes svētdienā, kā arī sestdienā pirms Ziemassvētkiem sarunām sastopami tradicionālo konfesiju mācītāji. Tāpat kā citus gadus apmeklētājus šajā laikā priecēs aitiņas un gani.

Jauna Ziemassvētku instalācija – liela izmēra globuss, izvietota pie Ogres Valsts ģimnāzijas kā zīme, ka jauniešiem, kas mācās ģimnāzijā, visi pasaules ceļi ir vaļā.

Visi Ogres pilsētas rotājumi un izgaismotās vietas atrodamas Ogres novada Tūrisma informācijas centra izveidotajā kartē. Lai ogrēnieši un pilsētas viesi varētu labāk iepazīt šīs vietas, pilsētas kartē atzīmēts pastaigu maršruts aptuveni 2 km garumā.

Savukārt dāvanas ikviens rūķis varēs meklēt Ziemassvētku tirdziņā, kas Ogrē norisināsies 16. decembrī no plkst. 16.00 līdz 20.00 Brīvības ielas gājēju posmā.

Pie katras baznīcas Ogrē, Ikšķilē, Ķegumā un Lielvārdē Pirmajā adventē tika izvietotas izgaismotas lielformāta eņģeļu dekorācijas, veidojot gaismas ceļu uz dievnamiem.

Turpināsies arī akcija “Egļu stāsts”, kurā par svētku sajūtu radīšanu parūpējušies novada iedzīvotāji, uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas, izrotājot savas svētku egles.

Ogres novada pilsētās – Ikšķilē, Lielvārdē un Ķegumā, tiks iedegtas jau tradicionālās Ziemassvētku eglītes, kā arī rotājumu klāsts ir papildināts ar jauniem elementiem.

Ikšķiles Centra laukumā arī šogad izvietota izgaismota Gaismas grāmatas instalācija, bet lielās egles rotājumus papildina zvaigzne egles galotnē.

Ķegumā centrālās egles galotni rotā Ķeguma pilsētas ģerboņa siluets – saule. Blakus eglei – iepriekšējā gada rotājumus – pussaule, kā arī ir jauni rotājumi baltā, sudraba un zelta toņos.

Reklāma
Reklāma

Lielvārdē – Spīdalas saliņā Rembates parkā iedzīvotājus un pilsētas viesus priecē egle, apvīta ar Lielvārdes jostu, un tunelis, izrotāts  ar Lielvārdes jostas rakstiem. Šogad Lielvārdē Ziemassvētku rotājumi ir arī Lielvārdes jeb Lāčplēša parkā – 3D Ziemassvētku tunelis, rotāts ar Lielvārdes jostas zīmēm un gaismas virtenēm.

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un viesus gada tumšākajā laikā rast ceļu uz gaismu!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.