Ūdrītis un Ilona dažādos laikos

FOTO. Laiks nestāv uz vietas. Šodien jau 50. dzimšanas diena savulaik populārajam “The Hobos” solistam Ūdrītim 0

“Šodien 50. dzimšanas dienu svin dziedātājs, ģitārists, dziesmu autors, grupas The Hobos solists – Rolands Ūdris, jeb tautā saukts par Ūdrīti. Stipru, stipru veselību Rolandam novēl Latvijas Radio 2!” Ar šādu ierakstu šodien tiek godināts savulaik tik populārās grupas iemīļotais solists Ūdrītis.

Reklāma
Reklāma

Kokteilis
“Tautumeitas” pārsteidzoši labā vietā: pagājušā gada uzvarētājs Nemo sarindo savu Eirovīzijas dziesmu topu 22
Plāno iegādāties lietotu auto? 13 automašīnas, kuras var iegādāties pat ar lielu nobraukumu
“Meitai, izkāpjot no autobusa, nāca līdzi vīrietis… ” Mamma pateicas Valsts policijai par teju neticamā paveikšanu
Lasīt citas ziņas

“The Hobos” tika latviešu rokgrupa, kas dibināta 1999. gada janvārī Rīgā, lai gan visi četri tās dalībnieki – Rolands Ūdris (vokāls), Egons Kronbergs (ģitāra), Mārtiņš Burkevics (basģitāra) un Vilnis Krieviņš (bungas) – nāk no Liepājas. Grupa savu pirmo koncertu sniedza kafejnīcā “Ai, Karamba” bez atlīdzības, taču nejauši to apmeklēja grupas “Prāta Vētra” dalībnieki, kas veicināja “The Hobos” atpazīstamību. Sākotnēji grupa tika dēvēta par “The Studio Hobos”, bet vēlāk nosaukums saīsināts.

“The Hobos” mūziku raksturo amerikāņu roka un folkmūzikas ietekmes, kā arī pārdomāti dziesmu teksti. Viņu debijas albums “Numbvision” (1999) guva plašu atzinību, sasniedzot zelta statusu Latvijā un Lietuvā un saņemot Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais popa un roka albums. Hiti kā “Christian (I’m Gonna Be)”, “Walk All Night”, “Flying Away” un “Don’t Forget” nostiprināja grupas popularitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grupa izdevusi četrus studijas albumus: “Numbvision” (1999), “Perfect Solution” (2001), “Flashback Mornings” (2002) un “Radio Jah Jah” (2004), kas bija pirmais dubultalbums Latvijas populārajā mūzikā pēdējā desmitgadē. “Perfect Solution” tika ierakstīts leģendārajā Abbey Road studijā Londonā, sadarbojoties ar producentu Niku Vebbu. Albumi un singli vairākkārt saņēmuši Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas, tostarp par labāko roka albumu un videoklipu.

2016. gada janvārī grupas solists Rolands Ūdris smagi cieta autoavārijā, kas uz laiku apturēja grupas darbību. 2022. gadā “The Hobos” atsāka koncertēt ar Ralfu Eilandu kā vokālistu, Ūdrim dodot savu svētību šai sadarbībai.


SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.