Pie Saeimas protestē pret plānotajām izmaiņām autoratlīdzību režīmā

FOTO. Mielavs, Busulis, Eilands un citas atpazīstamas personības ar ķieģeļiem rokās iziet ielās, lai protestētu 6

Jau ziņots, ka šorīt, 14.oktobrī, pārsimts cilvēki ar ķieģeļiem rokās pie Saeimas un vēlāk arī Doma laukumā protestēja pret plānotajām izmaiņām autoratlīdzību režīmā.

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Doma laukumā pasākuma dalībnieki no līdzi atnestajiem ķieģeļiem veidoja sienu, kas simbolizējot politiķu nespēju un nevēlēšanos saprast radošajās profesijās strādājošo cilvēku vajadzības. Pasākuma dalībnieki arī vienojās kopīgās dziesmās.

Savu skaidrojumu piedāvātajām izmaiņām pasākumā sniedza kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), kuru kādā brīdī gan pārtrauca policijas aicinājums klātesošajiem ievērot distancēšanās prasības un neapdraudēt sabiedrības drošību. Vaicāts, vai plānots mēģināt Saeimā vēl veikt izmaiņas piedāvātajā regulējumā, Puntulis norādīja, ka turpinās šo jautājumu aktualizēt koalīcijā, lai veiktu uzlabojumus. Ja viņam neizdosies kolēģus pārliecināt, tad ministrs uzsvēra, ka strādās pie kompensējošā mehānisma izveidošanas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dziedātāja Olga Rajecka sarunā ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV) aicināja ņemt vērā kultūras darbinieku intereses, atgādinot mūziķu dalību barikāžu laikā. Savukārt Reirs norādīja uz to, ka nepieciešams, lai arī kultūras darbiniekiem būtu sociālais nodrošinājums un ka izmaiņas stāsies spēkā nevis uzreiz, bet no 2021.gada 1.jūlija.

Liela daļa no klātesošajiem, atsaucoties organizatoru aicinājumam, ir ieradušies ar dažādu krāsu ķieģeļiem rokās. Kāda no dalībniecēm ķieģeli ietinusi tīkliņa maisā, savukārt kāda cita somā atnesusi ķieģeli arī kolēģei.

Ziņu aģentūra LETA jau vēstīja, ka Ministru kabinets 9.okotbrī apstiprināja izmaiņas autoratlīdzības saņēmēju IIN maksāšanas režīmā. Ministru kabineta ārkārtas sēdē izskatīja Finanšu ministrijas sagatavotus grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Protesta pasākumā piedalījušās vairākas Latvijā atpazīstamas personības un daži no viņiem dalījās ar attēliem un video no protesta arī savos sociālajos kontos.

Tā, piemēram, pasākumu apmeklējuši populārie dziedātāji Intars Busulis, Ainars Mielavs un Ralfs Eilands.

View this post on Instagram

Kurš putniņš agri ceļas, agri soļo piketā! #Autoratlīdzības #KultūraiIrJāstrādā #WeMakeEvents

A post shared by Ralfs Eilands (@ralfseilands) on

Reklāma
Reklāma

Savukārt rakstnieks Arno Jundze un atraktīvā Ieva Adamss savos Facebook profilos dalījušies ar tiešraides video ierakstiem no protesta. Bet komponists un mūziķis Guntars Račs sociālajos kontos dalījies ar “īsajiem stāstiņiem”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.