PIE KRIEVIJAS VĒSTNIECĪBAS NORISINĀS NAVAĻNIJAM VELTĪTS PIEMIŅAS PASĀKUMS

FOTO. Pie Krievijas vēstniecības Navaļnijam veltītajā piemiņas pasākumā pulcējušies desmitiem cilvēku 39

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija piemiņas pasākumā pie Krievijas vēstniecības Rīgā pulcējušies vairāki desmitiem cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Sanākušie pie vēstniecības aizdedzina sveces, dažiem cilvēkiem rokās ir plakāti, kas nosoda Krievijas režīmu. Tāpat iedzīvotāji noliek ziedus.

Pasākumā redzami cilvēki, kuriem apģērbs ir Ukrainas karoga krāsās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sanākušo vidū ir latvieši, cilvēki no Krievijas. Ģimenes ar bērniem.

Rīgas domē aģentūru LETA informēja, ka oficiāli šāds pasākums nav pieteikts. Taču no pašvaldības puses šķēršļi šim spontānajam pasākumam netikšot likti.

Kā ziņots, Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs, atrodoties ieslodzījumā, miris, piektdien paziņojusi vietējā ieslodzījumu vietu (ФСИН) vietu pārvalde. Trešdien Navaļnija preses sekretāre pavēstīja, ka politiķis jau 27.reizi ieslodzīts karcerī.

Kā apgalvo varasiestādes, Navaļnijam pēc pastaigas esot kļuvis slikti un viņš zaudējis samaņu. Tikusi izsaukta ātrā palīdzība, ārsti mēģinājuši viņu reanimēt, taču neveiksmīgi un nācies konstatēt pacienta nāvi.

Navaļnija advokāts Leonīds Solovjovs sarunā ar laikrakstu “Novaja Gazeta” paziņojis, ka saskaņā ar politiķa ģimenes lēmumu nekādus komentārus nesniegšot. Viņš vienīgi piebildis, ka savu klientu apmeklējis trešdien un ka tad viss esot bijis “normāli”. Navaļnijam nāves brīdī bija 47 gadi.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par “krāpšanu” un “necieņu pret tiesu”, bet 2023.gada augustā – 19 gadu cietumsodu par “ekstrēmismu”.

Reklāma
Reklāma

Navaļnijs decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960.gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.