Ekonomika
Bizness

FOTO: Rīgā atklāts Ķīnas-Latvijas e-komercijas centrs. Pie darba ticis arī bijušais LTV vadītājs0


Rīgā atklāts Ķīnas (Ninbo)-Latvijas pārrobežu e-komercijas centrs.
Rīgā atklāts Ķīnas (Ninbo)-Latvijas pārrobežu e-komercijas centrs.
Publicitātes foto, Ieva Leiniša/LETA, kolāža: "LA.lv"

20.maijā Baltijas konteineru terminālī, Rīgā, notika Ķīnas (Ninbo)-Latvijas pārrobežu e-komercijas centra atklāšanas ceremonija, ko organizēja Ķīnas Tautas Republikas vēstniecība Latvijā kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Centrālās un Austrumeiropas e-komercijas centra attīstības asociāciju.

Kā noskaidroja portāls “LA.lv”, par uzņēmuma SIA “Latvia E-commerce Hub” izpilddirektoru kļuvis bijušais Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

LIAA pārstāvji atzīmēja, ka Ninbo-Latvijas pārrobežu e-komercijas centrs ir platforma, kas ir atvērta visiem uzņēmumiem, kas nodarbojas tirdzniecības un saistīto pakalpojumu jomā.

Svinīgā pasākuma laikā pirmais kravas konteiners no jaunizveidotā e-komercijas centra ar krāsām no Rīgas laku un krāsu rūpnīcas tika nosūtīts uz Ninbo, Ķīnā.

“E-komercija pēdējo 10 gadu laiku ir kļuvusi par svarīgu starptautiskās ekonomikas sastāvdaļu, un Latvija ar savu stratēģiski izdevīgo atrašanās vietu spēj kalpot pārrobežu e-komercijas attīstībai Ķīnas un Eiropas valstu starpā. Redzu šeit izdevību arī Latvijas uzņēmumiem paplašināt tirgus iespējas uz Ķīnu, līdz ar centra izveidi palielinot tirdzniecības apjomus un dibinot plašāku sadarbību ar valstīm un tirdzniecības uzņēmumiem,” savā uzrunā pasākuma laikā dalījās LIAA direktors Andris Ozols.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis sacīja, ka Ķīna ir viens no lielākajiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem Āzijā.

“Mūsu tirdzniecības apgrozījums un ieguldījumu plūsma pastāvīgi pieaug.”

Savukārt Ninbo ir galvenais spēlētājs Ķīnā pārrobežu e-komercijas attīstīšanā ar nozīmīgu pieredzi šajā jomā, līdz ar to Latvija ir ieguvusi atzītu un pieredzējušu partneri.

“Latvijā ir daudz unikālu un izcilu produktu, un esam gatavi paplašināt eksportu uz Ķīnu. Ķīnas-Latvijas pārrobežu e-komercijas centra atklāšana palielinās abu valstu ekonomisko sadarbību, kas jau tuvākajos gados ļautu sasniegt 1 miljardu eiro.”

Rīgā atklāts Ķīnas (Ninbo)-Latvijas pārrobežu e-komercijas centrs.

Pasākuma laikā SIA “Latvia E-commerce Hub” valdes priekšsēdētājs Cjiņs Gans (Qin Gang) parakstīja dokumentu par stratēģiskas sadarbības izveidi ar Pigu UAB valdes priekšsēdētāju Daiņu Ļuļi (Dainius Liulys).

Interneta veikala “220.lv” īpašnieka SIA “Pigu Latvia” valdes priekšsēdētājs Daiņus Ļuļis, apmeklējot svinīgo atklāšanas pasākumu, norādīja, ka “220.lv” kā viens no lielākajiem e-komercijas uzņēmumiem Baltijā uzskata, ka centra atklāšana ir būtisks nozares pagrieziena punkts.

Ņemot vērā, ka ik gadu pircēju skaits internetā aug, Ķīnas-Latvijas e-komercijas centrs pavērs jaunus stratēģiskus tirdzniecības ceļus, tādējādi veicinot un padarot pievilcīgāku interneta tirdzniecības attīstību ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas līmenī.

“Esmu pārliecināts, ka Latvijai savas ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ ir pamats kļūt par nozīmīgu loģistikas ķēdes posmu, kas nozīmē daudz plašākas iespējas ne tikai patērētājiem, bet arī dos savu artavu Latvijas ekonomikai,” uzsvēra D. Ļuļis.

SIA “Latvia E-commerce Hub” valdes priekšsēdētajs Cjiņs Gans uzskata, ka ir svarīgi apvienot lielākos reģiona spēlētājus e-komercijas un loģistikas jomā, lai varētu pēc iespējas efektīvāk izveidot divpusējas tirdzniecības sistēmu starp Ķīnu un Centrālās un Austrumeiropas valstu reģionu.

“Ķīnas (Ninbo)-Latvijas pārrobežu e-komercijas centrs kalpo kā lieliska platforma tirdzniecības attīstībai un loģistikas pakalpojumu pilnvērtīgai izmantošanai, lai attīstītu pārrrobežu e-komercijas nozari.”

Pasākumā piedalījās LIAA direktors Andris Ozols, Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Suņs Jinlai (Sun Yinglai), Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, SIA “Latvia E-commerce Hub” izpilddirektors Ivars Belte, SIA “Beijing Rilak Mineral Paints Co.” valdes priekšsēdētājs Ši Veņi (Shi Wenjie), Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas valsts sekretāres pienākumu izpildītāja Džineta Innusa, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, Ārlietu ministrijas Ekonomiskās direkcijas vadītājs, 16+1 nacionālais koordinators Juris Štālmeistars, kā arī Andžejs Kaševskis no Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas.

Iepriekš jau vēstīts, ka 12. aprīlī, Dubrovnikā, Horvātijā, svinīgā ceremonijā LIAA parakstīja sadarbības memorandu ar Ninbo pašvaldību par Ķīnas(Ninbo)-Latvijas e-komercijas centra izveidi Rīgā.

Saistītie raksti

Memoranda parakstīšanas ceremonija notika 9. Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas (16+1) Biznesa foruma ietvaros. No LIAA puses to parakstīja tās direktors Andris Ozols, no Ninbo puses – pilsētas vicemērs Li Guaņdins (Li Guanding).

Memorands tika parakstīts klātesot Ķīnas premjerministram Lī Kecjanam (Li Keqiang), Latvijas Republikas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam un citiem Centrālās un Austrumeiropas valstu līderiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nebūs viesstrādnieku, raža sapūs uz lauka!” Kāpēc latvieši negrib mēnesī nopelnīt 1000 eiro? 38
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atsāk lidojumus uz vēl diviem galapunktiem
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO. Rīgas satiksmes skandālos iesaistītais Brandavs turpmākos 10 gadus saņems 74 miljonus valsts pasūtījumu 7
1 diena

Lasītākie

Raivis Šveicars
Ekonomika
Atgriezties pie normālas dzīves bez izsekošanas. Kā darbojas jaunā lietotne “Apturi Covid”
43 minūtes
LE
LETA
Veselam
Covid-19 izplatības karte: jauni gadījumi konstatēti Rēzeknē, Vlamierā un Bauskas novadā
55 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Bankas prezidents Kazāks komentē Latvijas valdības rīcību Covid-19 krīzē
3 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Liela apmēra korupcija, uzpirkšana un tirgošanās ar ietekmi: Lietuvā aizturēti nozīmīgi banku un biznesa vadītāji
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra pakāpsies līdz +19 grādiem. Jaunākā laika prognoze trešdienai
13 minūtes