Dailes teātrī pirmizrāde – Brehta “Kaukāziešu krīta aplis”

FOTO. Sabiedrības krējums pulcējas Dailes teātra “Kaukāziešu krīta aplis” pirmizrādē 84

Dailes teātrī tapusi izcila pasaules dramaturģijas pērle – Bertolta Brehta “Kaukāziešu krīta aplis”, kas pirmizrādi piedzīvoja 24. martā. “Kaukāziešu krīta aplis” gruzīnu režisora Data Tavadzes versijā ir poētiska leģenda par izdzīvošanu, mīlestību un cerību.

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
“Gustavo ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrisha tērētas marionetes!” Ainārs Mielavs velta skarbus vārdus radošajiem kolēģiem 2
TV24
“Dzīvības vērtība ir pārspīlēta.” Krievijas valsts televīzijas kanālā krievus aicina izdarīt pašnāvību
Lasīt citas ziņas

Gruzijā saka, ja tu elpo, tas nozīmē, ka tu vari dziedāt, tas nozīmē, ka tu vēl esi dzīvs. Kaukāzā apdzied labus cilvēkus – tos, kuri izdzīvo pat vistumšākajos laikos, jo glābj citus. Tas ir stāsts par mātes instinktu, par izdzīvot spēju, tā ir leģenda, kas atklāj patiesas mīlestības spēku.

Režisors Data Tavadze saka: “Pat vistumšākajos laikos ikvienam vienmēr ir izvēle palikt cilvēcīgam. Izrāde atgādina par to, ko ir vērts glābt un kā dēļ ir vērts izdzīvot. Brehta lugā ir iekļauta izdzīvošanas recepte, kas vēsta, ka izdzīvot laikā, kad pasaule tev apkārt šķiet sajukusi prātā, ir iespējams tikai tad, ja glāb kādu citu, nevis glābies pats.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrādes emocionāli poētisko leģendu caurvij mūzika tieši no skatuves sešu izcilu mūziķu dzīvajā izpildījumā. Tās komponists ir Nika Pasuri, kas kopā ar režisoru un mūziķiem strādā mēģinājumos, radot skaņdarbus, kas precīzi rezonē ar uz skatuves notekošo.

Izrāde Dailes teātrī top, starptautiskai radošajai komandai no Gruzijas un Lielbritānijas apvienojoties ar Latvijas māksliniekiem. Režisors – Data Tavadze, scenogrāfe – Ketevana Nadibaidze, komponists – Nika Pasuri, kostīmu māksliniece – Kristīne Pasternaka, gaismu mākslinieks – Pīters Smols, režisora asistente – Diāna Kaijaka, gaismu mākslinieka asistents – Toms Deivis.

Lomās: Milēna Miškēviča, Artūrs Skrastiņš, Vita Vārpiņa, Kaspars Dumburs, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Katrīna Griga , Kārlis Arnolds Avots, Toms Veličko, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks, kā arī Emīls Juhans Bahmanis.

Izrādē piedalās mūziķi: Dace Zālīte-Zilberte vai Jānis Pauls – čells, Indulis Cintiņš – vijole, Ivo Krūskops vai Arnis Stepiņš – sitaminstrumenti, Artūrs Noviks vai Inita Āboliņa – akordeons, Rihards Plešanovs vai Mārtiņš Zilberts – klavieres.

Data Tavadze ir Tbilisi Royal District Theatre mākslinieciskais vadītājs, pasniedzējs Mūsdienu teātra mākslas attīstības centrā un Gēteborgas Mūzikas un drāmas akadēmijā. Ar panākumiem iestudējis izrādes Vācijā un citur Eiropā. Saņēmis daudzus teātra apbalvojumus, no kuriem nozīmīgākie ir uzvara Austrijas dramaturgu konkursā Talking About Borders ar izrādi Warmother un Eiropas jauno režisoru festivāla Fast Forward balva.

Šis ir Bertolta Brehta 125. jubilejas gads, kurā vairāki Eiropas teātri īpaši godina dramaturgu, iestudējot viņa lugas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.