Foto: Karīna Miezāja

FOTO: Vēsturnieki un sabiedriski darbinieki krājuma “Varas Latvijā. No Kurzemes hercogistes līdz neatkarīgai valstij” atvēršanā 0

Ceturtdien, 9.maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atvērts Latvijas Universitātes Akadēmiskā apgāda izdotais eseju krājums “Varas Latvijā. No Kurzemes hercogistes līdz neatkarīgai valstij”, kura tapšanā iesaistījušies desmit Latvijas vēsturnieki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Eseju krājums, kas ir nozīmīgs vēstures pētījums par Latvijas valstiskuma veidošanos, tapis Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Svinīgajā pasākumā sanākušos uzrunāja Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietniece Latvijas valsts simtgades jautājumos Selga Laizāne un Individuālo grantu programmas “Esejas par valstiskuma vēsturi Latvijā” pieteikumu vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Egils Levits.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krājumā apkopotas desmit apjomīgas Latvijas vēsturnieku un sociālo zinātnieku esejas par publiskās varas un Latvijas teritorijā dzīvojošo cilvēku attiecībām, kā arī šo attiecību atstāto mantojumu Latvijas valstiskuma kontekstā.

Eseju autori ir Mārīte Jakovļeva, Toms Ķikuts, Ivars ījabs, Edgars Ceske, Inese Runce, Jānis Šiliņš, Inesis Feldmanis, Toms Ķencis, Gatis Krūmiņš un Agita Misāne.

Eseju krājuma “Varas Latvijā. No Kurzemes hercogistes līdz neatkarīgai valstij” atvēršana

Grāmata ir tapusi, sadarbojoties Kultūras ministrijai, Latvijas Universitātei un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.