Latvijas izlases basketbolistes pēc neveiksmīga pirmā puslaika zaudēja Zviedrijai Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, noslēdzot dalību turnīrā.

FOTO, VIDEO: Latvijas basketbolistes atduras pret Zviedrijas aizsardzības mūri un noslēdz Eiropas čempionātu 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase pirmdien Rīgā cieta zaudējumu Eiropas čempionāta astotdaļfinālā, tādējādi neturpinot cīņu par 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Latvijas izlase astotdaļfinālā ar rezultātu 62:77 (14:23, 9:22, 17:14, 22:18) piekāpās Zviedrijai, kas ceturtdien ceturtdaļfinālā tiksies ar Serbiju.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Elīna Dikeulaka, bet 13 punkti un deviņas atlēkušās bumbas bija Aijai Brumermanei. Savukārt astoņi punkti un piecas rezultatīvas piespēles bija Paulai Strautmanei, bet septiņus punktus guva Ilze Jākobsone.

Tikmēr pretiniecēm 21 punktu iemeta Frīda Eldebrinka, 14 punkti bija Kelisai Loidai, bet 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Amandai Zahui.

Pirmajā puslaikā dominē Zviedrijas aizsardzība

Spēle iesākās ar vētrainiem uzbrukumiem abu komandu izpildījumā – ja sākumā precīzākas bija zviedrietes, tad turpinājumā ar Elīnas Dikeulakas un Paulas Strautmanes palīdzību izdevās panākt līdzsvaru uz rezultāta tablo (8:8). Ceturtdaļas turpinājumā sekoja desmit punktu izrāviens pretinieču izpildījumā, kuru izdevās apturēt vienīgi ceturkšņa priekšpēdējā minūtē, kad P.Strautmane panāca 10:18. Spēles pirmā nogriežņa noslēgumā Aija Brumermane un Digna Strautmane sadeldēja pretinieču pārsvaru līdz sešiem punktiem (14:20), bet pirmā desmitminūte tika zaudēta ar 14:23.

Arī spēles otrajā nogrieznī latvietes nespēja neitralizēt pretinieču uzbrukumus, kā rezultātā ceturtdaļas vidū Zviedrijas pārsvars sasniedza jau 18 punktus (36:18). Vēl pāris veiksmīgi Zviedrijas uzbrukumi deva viņām jau 23 punktu handikapu (41:18). Sāncenšu sasniegtā piezīmju norma deva mājiniecēm iespējas izpildīt soda metienus, kuru realizācija nebija pietiekami laba, lai kaut nedaudz sadzēstu zviedriešu pārsvaru. Tikai pirmā puslaika pēdējā minūtē latvietes realizēja pirmo tālmetienu, Katei Krēsliņai panākot 23:45 – rezultātu, ar kādu noslēdzās pirmais puslaiks.

Pakaļdzīšanās neizdevās

Otrais puslaiks Latvijai sākās cerīgi ar četru punktu izrāvienu, kuru ar precīziem raidījumiem sekmēja Brumermane un Dikeulaka. Jau puslaika pirmajās divarpus minūtēs latvietes ar agresīvu aizsardzību iekrāja piezīmju normu, taču zviedrietes ar saviem pārkāpumiem ātri apsteidza. Ceturtdaļas otrajā pusē Zviedrija atguva iepriekš gūto 25 punktu pārsvaru. Ar pāris soda metieniem un Ievas Pulveres trejaci starpība nedaudz tika sadeldēta, Latvijai pirmās 30 minūtes zaudējot ar 40:59.

Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes nespēja būtiski samazināt Zviedrijas izlases pārsvaru, kas svārstījās 20 punktu robežās. Mača noslēdzošajā ceturksnī mājinieces uzlaboja savu precizitāti no soda metienu līnijas, taču ar to nepietika, lai atspēlētos, un tika ciests zaudējums ar 62:77.

Latvijas basketbolistes Eiropas čempionāta astotdaļfināla cīņā zaudē Zviedrijai

Vēlāk plkst.21 sāksies Lielbritānijas un Melnkalnes astotdaļfināla mačs, kura uzvarētāja ceturtdaļfināla tiksies ar Ungāriju.

Tikmēr otrdien notiks astotdaļfināli, kuros tiksies Itālija un Krievija, kā arī Beļģija un Slovēnija, šo dueļu uzvarētājām ceturtdaļfinālos tiekoties attiecīgi ar Spāniju un Franciju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka turnīra pirmajā mačā Latvija ceturtdien ar 60:74 zaudēja Lielbritānijai, piektdien ar 82:74 pārspēja Ukrainu, bet svētdien ar 56:59 piekāpās Spānijai.

Latvietes A apakšgrupā ieņēma trešo vietu, tādējādi viņām ceturtdaļfinālā jātiekas ar B apakšgrupas otru spēcīgāko komandu Zviedriju. Zviedrietes turnīra ievadā ar 67:51 pārspēja Melnkalni, pēc tam ar 64:71 piekāpās Čehijai, bet noslēgumā pirmdien ar 65:71 atzina Francijas pārākumu.

Zviedrietes pēc viena turnīra pārtraukuma atgriezušās Eiropas čempionāta finālturnīrā. Tieši Zviedrija bija Latvijas puses izvēlētā partnere, tāpēc tā automātiski bez izlozes tika iekļauta vienā no Rīgas apakšgrupām.