Rīgas “Dinamo” rindās trešdien atgriezās komandas kapteinis Lauris Dārziņš, taču tas neglāba komandu no zaudējuma.

FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” piedzīvo sezonas dramatiskāko zaudējumu 0

Rīgas “Dinamo” komanda trešdien KHL čempionātā cieta šosezon dramatiskāko neveiksmi, jo sekundi pirms papildlaika beigām ar 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:1) zaudēja Maskavas “Dinamo” komandai, kuru pārstāv Miks Indrašis.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Rīdzinieki mača gaitā divas reizes bija vadībā (1:0, 3:2), taču viesi abas reizes atspēlējās, pamatlaikā izlīdzinājumu panākot trīs minūtes un 44 sekundes pirms trešā perioda beigām. Savukārt papildlaikā vārti tika ielaisti vien sekundi pirms piecminūtes beigām. Visus trīs vārtus pamatlaikā rīdzinieki zaudēja skaitliskajā mazākumā.

Nopelnītais punkts Rīgas “Dinamo” spēlētājiem gan atkal ļāva pamest pēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā, apsteidzot Minskas “Dinamo”.

Laukuma saimniekiem ar precīziem metieniem izcēlās Brendons Makmilans, Miķelis Rēdlihs un Kristaps Sotnieks, kurš tika atzīts par labāko mājinieku rindās. Rīgas kluba vārtus sargāja Andrejs Makarovs, kurš atvairīja 38 no 42 pretinieku metieniem.

Tikmēr viesiem ar 1+2 izcēlās slovāku aizsargs Mihals Čajkovskis un Vadims Šipačovs, kurš iemeta uzvaras vārtus, bet soms Jūso Hietanens iemeta vienu ripu un reizi asistēja partneriem.

Maskaviešiem visus vārtus guva pirmā maiņa, kamēr Indrašis šoreiz palika bez rezultativitātes punktiem.

Rīgas kluba rindās pēc traumu sadziedēšanas atgriezās komandas kapteinis Lauris Dārziņš (izdarīja rezultatīvu piespēli) un Brendons Makmilans (guva pirmos vārtus spēlē).

Rīgas "Dinamo" dramatiskā spēlē papildlaikā zaudē Maskavas "Dinamo"

Rezultāts tika atklāts spēles 28.minūtē, kad rīdziniekiem izdevās nostāties pretinieku zonā un pēc Dārziņa metiena ripu pielaboja Makmilans, pārspējot Ivanu Bočarovu. Neilgi pēc tam mājinieki pārkāpa noteikumus, ko izmantoja Hietanens, no aizvārtes saņemot Vadima Šipačova piespēli, panākot 1:1.

Nedaudz vairāk nekā piecas minūtes līdz otrā perioda beigām Daniils Tarasovs izrāvās vienatnē pret Makarovu, taču mājinieku aizsargam izdevās pacelt maskavieša nūju, neitralizējot bīstamo izgājienu. Trīs ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām noraidījumu nopelnīja Andris Džeriņš, bet Tarasovs šoreiz bija nekļūdīgs un vārtu priekšā nonāca pirmais pie Makarova atsitās ripas, vadībā izvirzot viesus 2:1.

Trešais periods iesākās ar ātru maskaviešu uzbrukumu, kas nebija sekmīgs, taču īsi pēc tam teju vai visu laukumu ar ripu pārslidoja Rēdlihs, kurš ieslidojis pretinieku aizsardzības zonā ilgi nekavējās un izdarīja metienu, izlīdzinot rezultātu 2:2. Pēc piecām nospēlētām minūtēm liela burzma izveidojās mājinieku vārtu priekšā, bet Makarovs spēja nosargāt vārtus neskartus, atvairot divus metienus pēc kārtas. Rīdzinieki Makarovam pateicās perioda desmitajā minūtē, kad uzbrukumam “pieslēdzās” Sotnieks, kurš no tuvas distances bija nekļūdīgs, vadībā izvirzot mājiniekus.

Džeriņš neilgi pēc tam nonāca bīstamā metiena pozīcijā, tomēr savu iespēju neizmantoja. Spēles noslēdzošajās piecās minūtēs mājiniekiem klājās grūti, jo atkal bija jāspēlē skaitliskajā mazākumā, kas arī šoreiz netika izturēts. Šipačovs no aizvārtes piespēlēja Mihalam Čajkovskim, kurš ar spēcīgu šķēlienu raidīja ripu labajā augšējā vārtu stūrī. Atlikušajā laikā neviena no komandām vairs vārtus neguva, tādējādi nācās aizvadīt papildlaiku.

Papildlaika sākumā iespēja uzvarēt bija rīdziniekiem, taču Aleksandrs Protapovičs nedaudz tika kavēts, tādējādi nespējot izdarīt gana spēcīgu metienu. Neilgi pēc tam Rīgas komanda ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču vairāki bīstamie metieni neatrada vietu vārtu tīklā. Pašā papildlaika izskaņā solo gājienu līdz mājinieku vārtiem veica Dmitrijs Jaškins, pēc kura metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Šipačovs, izraujot pēdējo sekunžu uzvaru Maskavas komandai.

Tiesneši vēl skatīja video atkārtojumu, taču secināja, ka ripa vārtu līniju šķērsoja pirms papildlaika beigām.

Piecu maču mājas sēriju Rīgas “Dinamo’noslēdza ar diviem zaudējumiem pēc kārtas, taču tika pie sešiem no maksimāli iespējamajiem desmit punktiem.

Nākamās trīs spēles Ģirta Ankipāna trenētā komanda aizvadīs viesos.

Rīgas “Dinamo” un Minskas “Dinamo” ir pa 23 punktiem attiecīgi 30 un 28 spēlēs, taču rīdzinieki ir izcīnījuši vairāk uzvaru pamatlaikā. Savukārt Čerepovecas “Severstaļ” ir izcīnījuši 24 punktus.