Latvijā
Rīga

Gaidāmi tiesu darbi: jaunievēlētās Rīgas domes darbs tik drīz nesāksies4


Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās
Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunievēlētās Rīgas domes darbs tik drīz nesāksies, jo gaidāma tiesāšanās par vēlēšanu rezultātiem.

Jau ziņots, ka Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) noraidīja “Jaunās saskaņas” lūgumu atcelt gan Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu, gan arī 97. un 144.vēlēšanu iecirkņu rezultātus.

“Jaunās saskaņas” pārstāvis Jānis Kuzins pēc šī lēmuma paziņošanas aģentūrai LETA teica, ka ir nolēmis iesniegt prasību tiesā. Turklāt, ja arī tiesa to noraidīs, viņš vērsīšoties Eiropas cilvēktiesību tiesā.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa aģentūrai LETA teica, ja kāds nolems apstrīdēt CVK lēmumus tiesā, jaunievēlētā dome nevarēs sākt darbu, kamēr nebūs attiecīgais tiesas lēmums.

CVK lēmumus var apstrīdēt triju darba dienu laikā, iesniedzot pieteikumu Administratīvajā apgabaltiesā. Apgabaltiesai lēmums jāpieņem septiņu dienu laikā no pieteikuma saņemšanas – tas būs galīgs un nav apstrīdams.

Kā ziņots, iepriekš minētajos iecirkņos balsu skaitīšanas laikā vēlēšanu kastēs tika konstatētas kopumā 627 vēlēšanu aploksnes bez iecirkņa zīmoga, kuras atbilstoši vēlēšanu likumā un CVK instrukcijā noteiktajam ir uzskatāmas par nederīgām un nav pieskaitītas kopējam vēlēšanu rezultātam.

Saistītie raksti
Turklāt atsevišķiem cilvēkiem netika dota iespēja nobalsot mājās, jo pie viņiem neieradās vēlēšanu komisijas pārstāvji.

Kopumā CVK saņemti četru kandidātu sarakstu – “Jaunās saskaņas’, partijas “Saskaņa”, Latvijas Krievu savienības un partijas “Alternative” – pārstāvju iesniegumi par vēlēšanu rezultātu apstrīdēšanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.