Kristīne Misāne
Kristīne Misāne
Ekrānuzņēmums no LTV.

Ģenerālprokuratūrai pagaidām nav oficiālas informācijas no Dānijas par Misāni 0

Ģenerālprokuratūrai pagaidām vēl nav nekādas oficiālas informācijas no Dānijas saistībā ar lūgumu par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) apsūdzēto Kristīni Misāni izdot Latvijai.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko šorīt Latvijas Radio pastāstīja, ka no rīta ielūkojies elektroniskajos sūtījumos un pārliecinājies, ka oficiāli nekāda informācija nav saņemta, lai arī Misānes pārstāvji ir paziņojuši, ka sievietes uzdošana DĀR īslaicīgi apturēta.

Ostapko pastāstīja, ka vien 17.februārī prokuratūra saņēmusi nepieciešamos pierādījumus, lai sāktu kriminālprocesu un Misāni atzītu par aizdomās turamo, kas dotu pamatu prasīt viņas izdošanu Latvijai. Lietas ierosināšanai nepieciešamo informāciju piegādājusi Misānes māsa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Prokuratūra operatīvi strādājusi un dienas laikā, balstoties uz jauniegūtajiem pierādījumiem, nosūtījusi Eiropas apcietinājuma orderi Dānijai. Latvijas prokuratūra atbildi no Dānijas oficiāli gaida divu nedēļu laikā, tomēr Ostapko cer, ka tas notiks agrāk un lēmums būs labvēlīgs.

Uzsāktajā kriminālprocesā Misāne atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 168.panta, 193.panta otrās daļas un 275.panta otrās daļas.

Krimināllikuma 168.pants ir par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, kas izriet no aizgādības, aprūpes vai saskarsmes tiesībām ar bērnu, kā arī tiesas nolēmuma, kas paredz bērna nogādāšanu atpakaļ uz valsti, kurā ir viņa dzīvesvieta, izpildes vai ļaunprātīgu šāda nolēmuma nepildīšanu, un tas paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Tāpat kriminālprocess sākts par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt 275.panta otrā daļa paredz, ka par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšanu un izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, to paveikusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, rīcība radījusi būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Reklāma
Reklāma

Kā vēstīts, Dānijas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā par savas meitas nolaupīšanu DĀR pasūdzēto Misāni. Tomēr Latvijas valdība otrdien atbalstīja par Ārlietu ministrijas ierosinājumu Misānes lietā vērsties ar sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Tāpat valdība nolēma lūgt pagaidu noregulējumu par Misānes izdošanas liegumu.

Misāne kopš 2018.gada nogales atrodas apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, jo Dienvidāfrikā (DĀR) tiek turēta aizdomās par sava bērna nolaupīšanu, kā arī viņai tiek inkriminēti citi pārkāpumi.

Dānijas tiesa pagājušajā nedēļā nolēma viņu neatbrīvot no apcietinājuma, kas faktiski nozīmē, ka 20.februārī viņa tiks izdota DĀR. Pēc Misānes pārstāvju sniegtās informācijas, piektdien tiesā tika vērtēts, vai sieviete būtu atbrīvojama, jo viņa varētu būt jau izcietusi sev piemērojamo sodu, vai arī viņa būtu izdodama tiesāšanai Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par pašas bērna nolaupīšanu un citām apsūdzībām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.