Grēta Tūnberga protestē pret vēja parkiem

Grēta, aizstāvot ziemeļbriežu ganības, bloķē valdības ēku; policija spiesta aktīvisti aiznest 51

Norvēģijā policija aizturējusi ekoaktīvisti Grētu Tūnbergu, kura kopā ar 10 citiem aktīvistiem Oslo bloķēja ieeju Finanšu ministrijā. Par to ziņo Reuters.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Lasīt citas ziņas

Vides aktīviste Grēta Tūnberga tika aizturēta divas reizes trešdien Oslo notikušajā demonstrācijā par pamatiedzīvotāju tiesībām, kad policija viņu un citus aktīvistus bija spiesta aiznest no Finanšu ministrijas un pēc tam arī no Vides ministrijas.

Pirmdien, 27.februārī, viņa pievienojās protestētājiem, kuri pieprasīja nojaukt 151 vēja turbīnu no ziemeļbriežu ganībām, kuras izmanto sāmu ziemeļbriežu gani Norvēģijas vidienē. Aktīvisti uzskata, ka pārejai uz zaļo enerģiju nevajadzētu notikt uz pamatiedzīvotāju tiesību rēķina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jāpiebilst, ka Norvēģijas Augstākā tiesa 2021. gadā nolēma, ka divi vēja parki, kas uzbūvēti Fosenā Norvēģijas vidienē, pārkāpj sāmu tiesības saskaņā ar starptautiskajām konvencijām. Tomēr turbīnas nav pārtraukušas darboties joprojām, vairāk nekā 16 mēnešus pēc sprieduma.

Ziemeļbriežu gani Skandināvijas valstī stāsta, ka milzu vēja turbīnu skats un skaņa biedē viņu dzīvniekus un lauž gadsimtiem ilgas tradīcijas. Viņi pieprasa turbīnas nojaukt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.