Kokteilis
Baudi

Gribi nobaudīt piparmētru tēju ar Maestro Raimondu Paulu un Mārtiņu Ruski?0

Publicitātes foto

VEF Kultūras pilī 15. februārī Raimonds Pauls un Mārtiņš Ruskis aicina uz albuma “Piparmētru tēja” prezentācijas koncertu tos, kam tīk romantiskas dziesmas.

Gada nogalē klausītāju vērtējumam tika nodots jauns Maestro Raimonda Paula un dziedātāja Mārtiņa Ruska dziesmu albums “Piparmētru tēja”. Visu dziesmu vārdu autors ir Guntars Račs. Lielākā daļa albumā iekļauto dziesmu ir rakstītas īpaši šim projektam un Mārtiņa balsij. “Es domāju, ka noteikti varu sevi saukt par “laimīgu dziedātāju”. Ne katram tiek dota tik brīnišķīga iespēja uzstāties uz vienas skatuves ar pašu Maestro, nemaz nerunājot par albumu,” teic Mārtiņš. “Ja es zinātu, kādām īpašībām jābūt dziedātājiem, kurus izvēlas Maestro, es noteikti pie tām strādātu vēl vairāk, bet nē, man nav skaidra formula. Domāju, ka ir jābūt lietpratējam savā jomā. Maestro noteikti pievērš pastiprinātu uzmanību balsij. Ja tā viņu uzrunā, jau var rasties neliela cerība sadarbībai.”

Par to, ka ne katru dziedātāju uzrunā Maestro, ir pārliecināts arī producents Jānis Kļaviņš: “Latvijā nav daudz cilvēku, kas seko jaunajiem latviešu populārās mūzikas izpildītājiem tik rūpīgi, kā to dara Raimonds Pauls. Gandrīz ikvienam populāram dziedātājam vai dziedātājai repertuārā ir Raimonda Paula dziesmas, bet nebūt ne visiem komponists radījis savu programmu.” Arī albuma vārdu autors Guntars Račs priecājas, ka izdevās realizēt šo projektu: “Uzskatu Mārtiņu par ļoti perspektīvu dziedātāju, kuram piemīt patiešām sulīgs un vīrišķīgs tembrs. Viņam ir nepieciešamā dzīves pieredze, lai saprastu, par ko viņš dzied, balss ir noslīpēta un skatuviskā pieredze ir aizvedusi līdz sadarbībai ar Maestro. Strādāt pie 13 jaunām dziesmām ar Maestro – tas bija baudījums. It īpaši tad, kad zinu, kurš būs dziesmu izpildītājs, jo tad ir vieglāk salikt pareizos akcentus un izvēlēties dziesmu tematiku. Pašlaik latviešu mūzikā nav daudz tādu vīrišķīgu balss tembru, kāds piemīt Mārtiņam. Šis albums atgādina manu un Maestro ļoti veiksmīgo kopdarbu “Nekur nav tik labi kā mājās”, no kura katra otrā dziesma kļuva par savdabīgu tautisku hitu. Ir sajūta, ka tiem, kuriem patika tas albums, šis būs pašā laikā!” Arī Mārtiņš teic, ka melodija un vārdi ir nedalāmi: “Vārdi un melodija iet roku rokā. Daudz pasaulē ir dziesmu ar lielisku melodiju un muļķīgiem vārdiem un arī otrādi. Ļoti bieži arī vārds neveiksmīgi pamaina melodiju. Par laimi, strādājot ar šiem grandiem, nav jādomā par abām lietām, jo tās veidojas izteiktā muzikālā mijiedarbībā.”

Saistītie raksti

Albums ir nominēts “Zelta mikrofona” balvai, un dziesmas “Laime ir akla” un “Piparmētru tēja” jau ilgu laiku ir “Latvijas radio 2” nedēļas visvairāk spēlēto dziesmu sarakstā, bet kuras Mārtiņam pašam ir tuvākās dziesmas? “Man patīk viss albums, bet, ja jāizceļ dažas dziesmas, tad noteikti – “Baltās rozes”, “Neatskaties, neatvadies”, “Pūce” – tie “lēnie” skaņdarbi, kur iespējams izdziedāt sirdi un dvēseli, bet albums nedrīkst sastāvēt tikai no tādām dziesmām, vismaz šajā žanrā ne.”

Kad darbs ir padarīts, tad Maestro ir kodolīgs: “Cerēsim, ka šīs dziesmas radīs atsaucību klausītājos. Mums tieši šī latviešu populāro dziesmu solistu niša šobrīd ir diezgan tukša. Šķiet, ka Mārtiņš varētu tur ieņemt savu vietu. Es novēlu Mārtiņam panākumus!”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru
Intervija 2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies
28 minūtes
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus
4 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Apstulbuši bija pat tiesneši. Igors Vihrovs – vingrotājs, kurš sajūsmināja visu Latviju
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ar politiķu palīdzību izveidota sistēma, lai banku sektors varētu pelnīt milzu naudu, atklāj ģenerālprokurors
6 stundas