Foto: Zane Bitere/LETA/LA.LV kolāža

“Ždanoka un Mamikins noteikti ir pirmajās rindās…” Gulbis par rosinājumu atņemt pilsonību kara noziegumus atbalstošām personām 0

“Ždanoka un Mamikins noteikti ir pirmajās rindās,” tā par rosinājumu atņemt Latvijas pilsonību kara noziegumus Ukrainā atbalstošām personām TV24 raidījumā “Preses klubs” izteicās uzņēmējs, bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

Taču viņš norāda, ka tik viegli atņemt Latvijas pilsonību nevarēs, jo Latvijas Krievu savienības līdere un Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana “Ždanoka noteikti sacels kājās visu Eiropas Parlamentu”.

“Bet es domāju, ka mums uz to ir jāvirzās, jādod skaidrs signāls. Un jācer, ka šis rosinājums nav tikai tāpēc, ka ir vēlēšanu gads. Tas jautājums tiešām ir jāsakārto,” sacīja Gulbis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bijušais iekšlietu ministrs uzsver, ka pilsonības atņemšana Ždanokai un bijušajam Eiropas Parlamenta deputātam, propagandistam Andrejam Mamikinam, nodrošinās to, ka viņi nevarēs no Latvijas kandidēt uz Eiropas Parlamentu.

Viņš norāda, ka viņi var braukt pie sava krustēva vai tēva uz Maskavu un tur kandidēt, kur vien vēlas.

“Mums ir jābūt politkorektiem, mums nav jāizkāpj no kaut kādiem inteliģences rāmjiem, bet skaidri jāparāda, kur ir durvis,” skaidroja uzņēmējs, piebilstot, ka pats esot gatavs Ždanokai un Mamikinam nopirkt biļeti.

Jau vēstīts, ka tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K) Saeimas atbildīgajai komisijai nosūtījis grozījumu projektu Pilsonības likumā, kas dotu tiesisku pamatu atņemt Latvijas pilsonību kara noziegumus atbalstošām personām, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Grozījumi paredz Latvijas pilsonības atņemšanu personai, ja tā ir sniegusi atbalstu personām, valstīm vai citiem subjektiem, kuri ir veikuši kara noziegumus, kā arī genocīdu, noziegumus pret mieru un pret cilvēci, vai arī pati ir piedalījusies šādu darbību veikšanā.

SAISTĪTIE RAKSTI