Latvijā
Izglītība

Gundars Sebris: Vai haoss pašvaldībā kavēs Talsu Valsts ģimnāzijas attīstību?1


Skolēni.
Skolēni.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Autors: Gundars Sebris, Talsu Valsts ģimnāzijas direktors

Talsu Valsts ģimnāzija (TVĢ) ir skola ar bagātu vēsturi – tā dibināta 1919.gadā, 1933.gadā ieguvusi Valsts ģimnāzijas statusu, kas tika atjaunots 1996.gadā.

Talsu Valsts ģimnāzija ir viena no trim ģimnāzijām Kurzemē, tā piedāvā skolēniem apgūt padziļinātas zināšanas trīs izglītības virzienos: matemātikas un inženierzinātņu, medicīnas un vides zinātņu, valodu un sociālo zinātņu.

Par skolas augsto mācību kvalitāti liecina arī fakts, ka 95 procenti no TVĢ absolventiem turpina tālākizglītību augstskolās, tehnikumos un koledžās.

Lai nodrošinātu mūsdienīgu mācību vidi, TVĢ attīstībai ir iespēja izmantot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) sniegtās iespējas. Talsu novada pašvaldībai maksimāli plānotais ERAF finansējums ir 3 673 940 eiro.

Lai apgūtu finansējumu 2020.gadā un pilnvērtīgi realizētu projektu, nepieciešams atjaunot Talsu Valsts ģimnāzijas ēku (pabeigt iepirkuma procesu un noslēgt līgumu ar būvnieku līdz 31.07.2020.), kā arī izsludināt iepirkumus līdz 14.08.2020. ģimnāzijas mācību vides uzlabošanai, kas paredz iegādāties 23 mācību telpu tāfeles, mēbeles un aprīkojumu dabaszinību kabinetiem, mēbeles atjaunotajai skolas ēkas daļai, kā arī aktu zāles skaņas, gaismas un video konferenču aprīkojumu.

Tātad finansējums ir, atliek tikai pašvaldībai izdarīt savu darba daļu – izpildīt nosacījumus, lai Eiropas fondu naudu varētu izmantot.

Taču ilgstošais haoss Talsu novada pašvaldības vadībā un politiķu nespēja savstarpēji sastrādāties rada bažas, vai izdosies plānoto projektu īstenot.

Pašvaldības darbs norit lēni un neefektīvi, šobrīd konkrētais ERAF projekts nav noslēgts, līdz ar to nav iespējams uzsākt investīciju piesaisti.

Kopš maija vidus, kad no amata gāzts līdzšinējais Talsu pašvaldības domes priekšsēdētājs Dainis Karols, jauns priekšsēdētājs joprojām nav ievēlēts.

Jāpiebilst, ka pašvaldība jau vairāk nekā gadu strādā bez izpilddirektora. Pēc administratīvi teritoriālās reformas Talsu novads iedzīvotāju skaita ziņā kļūs par vienu no lielākajiem novadiem Latvijā.

Saistītie raksti

Lai rūpētos par jauniešu izglītības iespējām novadā, ir būtiski jaunajā pašvaldības deputātu koalīcijas līgumā ierakstīt izglītības iestāžu attīstības plānu, tajā skaitā atbalstot Talsu Valsts ģimnāzijas attīstību.

Mūsu skolas pedagogi un skolēni ir pierādījuši, ka protam kvalitatīvi darīt savu darbu. Tagad būtu kārta pašvaldībai!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
“Tikai 2021. gada nogalē – dažus mēnešus pirms kadastrālo vērtību stāšanās spēkā – sabiedrībā uzzinās, kāds nodoklis viņus sagaida!” Saruna ar Tieslietu ministru Bordānu 2
Intervija 5 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Blaknes un bailes no vakcīnas. Putins spēlē “krievu ruleti” ar visiem pasaules iedzīvotājiem?
3 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Ejot mežā ogot, sēņot, no kā jūs visvairāk baidāties?
1 diena
LE
LETA
Veselam
Latvijā četri jauni Covid-19 gadījumi; viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm
42 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Protesti Baltkrievijā: pēc aizturēšanas miris 25 gadus jauns vīrietis un lielāko mediju žurnālisti iesniedz atlūgumus 1
2 stundas