Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns piedalās pasākumā pie Brīvības pieminekļa
Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns piedalās pasākumā pie Brīvības pieminekļa
Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns piedalās pasākumā pie Brīvības pieminekļa

Iedzīvotāju interese par iestāšanos Zemessardzē ir nostabilizējusies 30

Iedzīvotāju interese par iestāšanos Zemessardzē ir nostabilizējusies, intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Viņš sacīja, ka iedzīvotāju interese par iestāšanos Zemessardzē pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pašlaik ir nostabilizējusies. “Labprāt redzētu lielāku interesi,” piebilda Pudāns.

Pudāns arī akcentēja, ka Zemessardzē iespējams uzņemt vairāk cilvēku nekā pašlaik tiek izrādīta interese.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat jaunieši izmanto iespēju brīvprātīgi pieteikties Valsts aizsardzības dienestam, teica Pudāns. Lielākā daļa no jauniešiem, kuri piesakās brīvprātīgi, izvēlas 11 mēnešu dienestu.

Aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) izdotā pavēle paredz iesaukumu 11 mēnešu ilgajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) 2025.gadā veikt divas reizes, kopā iesaucot 1040 personas – 210 personas janvārī un 830 personas jūlijā.

Tāpat, saskaņā ar aizsardzības ministra pavēli, līdz šī gada 15.jūnijam, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 personām paredzēts uzņemt piecu gadu dienestā Zemessardzē un līdz 50 personām augstskolu un koledžu studentiem paredzētajā rezerves virsnieka programmā militārās izglītības iestādē vai NBS vienībā.

Vienlaikus pavēlē noteikts, ka, ja pēc brīvprātīgās pieteikšanās noslēguma nepieciešamais karavīru skaits 11 mēnešu valsts aizsardzības dienestam netiks sasniegts, iztrūkstošo skaitu nodrošinās ar atlasi pēc nejaušības principa, kas notiks 2024.gada 17.jūlijā.

Valsts aizsardzības dienesta 2025.gada janvāra 11 mēnešu dienests Nacionālo bruņoto spēku vienībā tiks īstenots trīs dienesta vietās – NBS Štāba bataljonā, Gaisa spēkos un Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.