Kaspars Pudāns: Zemessardze attīstīs pretmobilitātes spējas daudz tuvāk valsts robežai 38

Autors: Lelde Veinberga, TV24

Žoga infrastruktūra nav vienkārša sēta, kā mēs to varētu iedomāties. Līdzi tam nāk tehnoloģiju aprīkojums, piemēram, sensori, kas visbūtiskāk palīdzēs robežas apsargāšanā, TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” norāda Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

“Sensori agrīni brīdinās par iefiltrēšanos vai mēģinājumiem iekļūt valstī. Skaidrs, ka tas nav žogs, kas var apturēt militāru spēku. Vienlaicīgi šobrīd strādājam pie savu plānu pārskatīšanas, lai mūsu pretmobilitātes spējas pievirzītu daudz tuvāk robežai,” informē K. Pudāns. Līdz šim Zemessardze vairāk strādāja spēju attīstīšanai atbilstoši teritorijas apvidum citās valsts daļās, bet tagad, saskaņā ar kolektīvajiem valsts aizsardzības uzstādījumiem par valsts priekšējo līniju aizsardzību, plāni tiek pārskatīti.

“Žogs vai militāru barjeru, vai šķēršļu veidošana nav efektīva, ja to veido bez ārējā atbalsta, bez sensoriem, bez uguns atbalsta. Attīstība, ko pēdējos gados esam veidojuši, ir komplekss risinājums tam, lai arī mēs varētu šādu priekšējo līniju aizsardzību sākt veidot,” saka Zemessardzes komandieris. Pirmie uzdevumi jau veikti tagad, piemēram, Zemessardzes atbalsts robežšķērsošanas punktu slēgšanā valsts austrumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pilnu sarunu ar skatieties piektdien, 10. novembrī, TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” plkst. 21:00!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.