Renārs Kaupers.
Renārs Kaupers.
Foto: Karīna Miezāja

Iemīļoti Latvijas mūziķi aizsāk labdarības akciju Kurmenes baznīcas atjaunotnei 0

Svētdien, 6.oktobrī plkst. 12.00 pie Latvijas – Lietuvas robežas gleznainās Mēmeles krastos Vecumnieku novada Kurmenē ar pacilājošu koncertu Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis, Marts Kristiāns Kalniņš, PUTNU BALLE un Jānis Miltiņš aizsāks labdarības akciju, veltītu Kurmenes katoļu baznīcas atjaunotnei.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Vietas, kuras sastop priesteri Andreju Mediņu, ir laimīgas. Jo sastapšanās nozīmē vietu atdzimšanu un jaunu sākumu. Bruknas muiža, Bārbeles skola un vēl un vēl, un vēl. Tagad arī Kurmenes baznīca. Reizēm prātam grūti aptvert Mediņa darbaspēju, iedvesmas un spēka apmērus, kuras nepieciešami, lai no pamestības augšupceltu vai no jauna izveidotu tik vērienīgas vietas, baznīcas, ēkas.
Un tai pat laikā ir skaidrs, ka stāsts jau nav par namiem. Primāri tas ir stāsts par cilvēku, kurš, atjaunodams un sakārtodams fiziskajā pasaulē esošo – ne ar vārdiem, bet nerimstošiem darbiem apliecina, ka mīlestības spēkam nav robežu. Tādējādi līdz ar ēkām un vietām savu ceļu un atdzimšanu ļauts piedzīvot ikvienam no mums.

Priesteris Andrejs Mediņš
Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Gatavojoties Kurmenes katoļu baznīcas nākamā gada ievērojamam notikumam – 150 gadu jubilejai, biedrība “Kalna svētību kopiena” un priesteris Andrejs Mediņš vēlas atjaunot vēsturisko ēku, kas pēdējo 20 gadu laikā ir cietusi no mitruma.

6. oktobrī plkst. 12.00 Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis, Marts Kristiāns Kalniņš, PUTNU BALLE un Jānis Miltiņš aizsāks labdarības akciju, veltītu Kurmenes katoļu baznīcas atjaunotnei.
Kulta celtnes sienās ir iemetusies brants, grīdām nepieciešams steidzams remonts, lai tās neiebruktu. Pirms diviem gadiem, pateicoties bīskapa Edvarda Pavlovska rūpēm, Kurmenes baznīcai tika uzlikts jauns jumts, bet nepabeigts ir palicis torņu segums. Blakus baznīcai atradās vecā mācītājmāja, kas draudzei tika atņemta padomju laikos. Pirms pieciem, sešiem gadiem ēku piemeklēja bēdīgs liktenis – tā tika pamesta un laika gaitā gāja bojā.

Kurmenes katoļu baznīcā atrodas ērģeļmeistara Frīdriha Vaisenbarna 1870. gadā darinātas ērģeles, kuras diemžēl arī ir cietušas no mitruma. Divi gadu laikā ir ieplānots atgūt atpakaļ instrumenta dvēseles sākotnējo skanējumu.
Biedrība “Kalna svētību kopiena” un priesteris Andrejs Mediņš tuvākajā laikā cer rast kopīgu valodu ar novada pašvaldību un atgūt visus baznīcas īpašumus – Kurmenes parku, klētis, ēkas, lai izveidotu vēl vienu sakoptu, skaistu, tūristu novērtētu vietu Leišmalītē. Vietu, kas sniegtu ainavisku, garīgu baudījumu. Kurmenes katoļu draudze kopā ar biedrību “Kalna svētību kopiena” ir spara, enerģijas un ieceru pilni, lai piepildītu sapni – izdarīt pat visu neiespējamo, lai nākamajā gadā aicinātu uz sakopto Kurmeni ne tikai vietējos iedzīvotājus, bet interesentus no visas Latvijas svinēt Pēterdienu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.