Ilmārs Poikāns par mošeju būvniecību: Mums jābūt saimniekiem savā zemē – ciemos, lūdzu, nāciet, bet nediktējiet noteikumus 29

Diskusija par to vai būtu nepieciešams ļaut Latvijā mošeju būvniecību ir aktuāla un vienlaikus sarežģīta tēma, kas raisa dažādas sabiedrības reakcijas. Daži uzskata, ka šāda būvniecība ir nepieciešama, lai nodrošinātu reliģisko brīvību. Tomēr citi norāda, ka tas var radīt izaicinājumus attiecībā uz integrāciju, kultūras atšķirībām un sabiedrības vērtībām.

Reklāma
Reklāma
Mīlasstāsts beidzies? Tramps palēnām padara Masku par pasaules ienaidnieku – priekšrocības nu kļūst par traucēkli 40
Veselam
5 vienkārši veidi, kā ātri pazemināt asinsspiedienu ar uztura palīdzību
Kokteilis
“Vienā mājas galā viss pūst, otrā ir slapjš” – Raimonda Paula meita nolēmusi atgriezties Latvijā un sakārtot tēva īpašumus
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Preses klubs” LU Matemātikas un informātikas institūta mākslīgā intelekta laboratorijas pētnieks Ilmārs Poikāns norāda: “Mums ir Eiropas valstu pieredze ar pasaules glābēju sindromu – nāciet visi iekšā un viss būs labi. Tikai muļķis atkārtojot vienu un to pašu darbību, cer sagaidīt citu rezultātu. Mums būs scenārijs tieši tāds pats – šajā gadījumā negatīvs.”

Poikāns uzsver, ka galvenais izaicinājums nav saistīts tikai ar to, vai atļaut, vai neatļaut mošeju būvniecību, bet gan integrācijas grūtības, kas saistītas ar atšķirīgajiem dzīves uzskatiem un filozofijām. Viņš norāda: ” Šiem cilvēkiem ir vispār cits dzīves skatījums, cita dzīves filozofija. Integrēt viņus mums būs vēl grūtāk. Tas nenozīmē, ka mums viss ir jāaizver un jādzīvo kā mucā un pa spundi jābarojas, bet piesardzība te ir drīzāk vairāk vajadzīga nekā vienkārši atļaut visu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī piebilst, ka tolerantām sabiedrībām ir jābūt piesardzīgām, jo pārāk liela tolerance pret tiem, kuri ir netoleranti, var sagraut sabiedrību: “Mēs it kā skaitāmies toleranta sabiedrība, vairāk vai mazāk. Ir nianses, bet es teiktu, ka toleranta. Tolerantas sabiedrības bojāeja, pēc dažu filozofu un citu cilvēku domām būs tas, ka viņa būs pārāk toleranta pret tiem, kur ir intoleranti, netoleranti, un tas viņus iznīcinās.

Poikāns uzsver, ka mums ir jābūt saimniekiem savā zemē: “Mums jābūt saimniekiem savā zemē – ciemos, lūdzu, nāciet, brauciet bet nediktējiet noteikumus.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.