Bruņoti poļu karavīri
Bruņoti poļu karavīri
Foto. Scanpix/Wojtek RADWANSKI / AFP)

Gatavojoties NATO paplašinātai klātbūtnei, aptuveni 700 NATO karavīrus izvietos bāzē netālu no Rīgas lidostas 0

Gatavojoties NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas palielināšanai līdz brigādes līmenim, paredzēts, ka aptuveni 700 sabiedroto karavīrus izvietos Mārupes novadā, informē aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P). Šogad sāksies sabiedroto brigādes štāba un atbalstošo apakšvienību izvietošanu Mārupes novadā. Paredzēts, ka militārajā bāzē “Ceri” tiks izvietoti aptuveni 700 sabiedroto karavīri, kā arī militārā tehnika un ekipējums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Krimināls
Kalnciemā atrastās cilvēka mirstīgās atliekas, iespējams, atbilst Annas Jansones aprakstam 30
Lasīt citas ziņas

Šogad sāksies sabiedroto brigādes štāba un atbalstošo apakšvienību izvietošanu Mārupes novadā. Paredzēts, ka militārajā bāzē “Ceri” tiks izvietoti aptuveni 700 sabiedroto karavīri, kā arī militārā tehnika un ekipējums.

Sprūda padomniece Ilze Maskalāne aģentūrai teica, ka bāzē sākotnēji mitināsies Kanādas karavīri, bet ar laiku tas kļūs par starptautisku štābu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ceros”, kas atrodas netālu no Rīgas lidostas, patlaban atrodas Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljons.

Darbi jau ir sākti un tiks pabeigti 2025.gadā, norādījis ministrs. “Ceros”, kas atrodas netālu no Rīgas lidostas, patlaban atrodas Zemessardzes 17.kaujas atbalsta bataljons.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa kopš 2017.gada ir izvietota Ādažu bāzē. Kanāda ir vadošā valsts kaujas grupai, ko pašlaik veido ap 1900 karavīru no 11 valstīm – Albānijas, Čehijas, Islandes, Itālijas, Ziemeļmaķedonijas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Kanādas.

Kaujas grupai paplašinoties līdz brigādei, šiem spēkiem pievienosies arī Zviedrijas kontingents. Paredzēts, ka pirmās zviedru mehanizētās vienības Latvijā ieradīsies nākamā gada sākumā.

NATO valstu karavīri ir dislocēti arī Lielvārdes bāzē, kā arī Nacionālo bruņoto spēku bāzē Rīgā, Krustabaznīcas ielā.

SAISTĪTIE RAKSTI