"Elenger" uzsāk dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā LNG termināļa
"Elenger" uzsāk dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā LNG termināļa
Publicitātes foto

“Ja martā kā igauņi būtu uzsākuši būvniecību, iespējams, ka gada beigās mums būtu savs gāzes terminālis,”Dombrovskis 48

“Tas, kas man absolūti nav skaidrs – kāpēc februāra beigās, marta sākumā, kad bija skaidrs, ka iestājusies pilnīgi cita pasaules kārtība, ka jāatsakās no Krievijas gāzes, kāpēc valdība nepieņēma lēmumu rezervēt Klaipēdas termināļa gāzi? Saprotu, ka no turienes izdevies mums rezervēt mazāk nekā 10%,” TV24 raidījumā “Ziņu top” komentāru sniedz Vjačeslavs Dombrovskis, 13. Saeimas deputāts (pie frakcijām nepiederošs), Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs (Attīstībai/Par!).

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Lasīt citas ziņas

Tas esot viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Inčukalnā lielākā daļa gāzes pieder citām valstīm – Igaunijai, Somijai, Lietuvai.

Otrs jautājums, kas viņam nav skaidrs, kāpēc termināļa būvniecība netika uzsākta jau martā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Par iespējamiem variantiem – Skulti un Kundziņsalu tika diskutēts jau padsmit gadus. Tagad tēlot, ka tagad tikai sākam apzināt un vērtēt projektus ir lieki,” Dombrovskis teic.

Viņaprāt, pareizākais variants, ko valdībai vajadzēja darīt, bija rezervēt pēc iespējas vairāk Klaipēdas termināļa gāzes un uzreiz, ja tas izdodas, atteikties no Krievijas gāzes, ja tas nebija iespējams, jau pavasarī sākt būvēt savu gāzes termināli.

“Ja būvniecība būtu uzsākta marta beigās,kā to izdarīja Igauņi, ļoti iespējams, ka gada beigās mums jau būtu savs gāzes terminālis,” Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājs uzskata.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.