“Ja no 1.novembra zāles pēkšņi dārgākas – iedzīvotājiem jāziņo!” Veselības ministrs par jauno uzcenojuma modeli 63

Jaunais kompensējamo zāļu uzcenojuma modelis sāk darbu 1.novembrī, kā Veselības ministrija šo sistēmu uzraudzīs?

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“ZVA uzzinās ražotāja cenu, zināms, ka lieltirgotāji drīkst likt 50 centu uzcenojumu, līdz ar to varam uzzināt, cik katram medikamenta beigās aptiekā jāmaksā. Ja mēs redzēsim, ka kāds medikaments aptiekā būs dārgāks, uzreiz rīkosimies. Mēs neļausim nelegālas darbības! Ja kādas zāles no 1.novembra paliek dārgākas, ne lētākas, iedzīvotājiem mums jāziņo!” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” saka veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Jau ziņots, ka maija beigās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija atbalstīja budžeta apropriācijas pārdali 2024.gadā 30 624 242 eiro apmērā, novirzot to kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Veselības ministrija ir izstrādājusi informatīvo ziņojumu, kurā sniegusi priekšlikumus kompensējamo medikamentu pieejamības uzlabošanai, tai skaitā paredzot papildus finansējuma novirzīšanu kompensējamo medikamentu izdevumu deficīta segšanai 2024.gadam, lai nodrošinātu medikamentozās ārstēšanas nepārtrauktību un medikamentu kompensācijas sistēmas attīstībai, kas paredz jaunu kompensējamo medikamentu apmaksu un kompensācijas nosacījumu paplašināšanu kompensējamo zāļu sarakstā jau esošajiem medikamentiem.

Lai segtu kompensējamo medikamentu izdevumu deficītu 2024.gadam un nodrošinātu medikamentozās ārstēšanas nepārtrauktību, paredzēts pārdalīt 15,9 miljonus eiro.

Vēl 5,3 miljonus eiro plānots pārdalīt jaunu kompensējamo medikamentu apmaksai, bet 9,3 miljonus – kompensācijas nosacījumu paplašināšanai kompensējamo zāļu sarakstā jau esošajiem medikamentiem.

Finansējumu plānots pārdalīt no gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmā finansējuma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.