Joprojām lielāko daļu transplantācijām nepieciešamo orgānu Ķīnā iegūst no ieslodzītajiem 0

Joprojām lielākā daļa transplantāciju operācijām nepieciešamo orgānu Ķīnā tiek iegūti no ieslodzītajiem, kas sodīti ar nāvi, pavēstījis veselības ministra vietnieks Huans Dzjefu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Vangas prognozes 2025.gadam. Cilvēki bēgs no ASV, zemūdens zemestrīces un pasaules gala sākums 181
Veselam
Sieri, kurus var ēst svara zaudēšanas laikā, vienlaikus neapēdot liekas kalorijas 5
Lasīt citas ziņas

2007.gadā Ķīnā tika aizliegta tirdzniecība ar cilvēku orgāniem, bet 2009.gadā tika sākts darbs pie nacionālās donoru sistēmas izveides, taču pieprasījums pēc orgānu transplantācijām Ķīnā joprojām ievērojami pārsniedz piedāvājumu.

Ik gadu Ķīnā tiek veikti aptuveni 10 000 orgānu transplantāciju operāciju, bet vēl aptuveni 1,3 miljoni cilvēku spiesti gaidīt rindā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šāda situācija ir labvēlīga augsne nelikumīgai orgānu tirdzniecībai un orgānu piespiedu ziedošanai.

Ķīnas Mediķu asociācija, kas pārstāv Ķīnas ārstus, 2007.gadā paziņoja, ka Ķīna vairs transplantācijas operācijās neizmantos ar nāvi sodīto ieslodzīto orgānus, izņemot gadījumus, kad tie būs nepieciešami viņu tuvākajiem radiniekiem.

Vēl 2009.gadā Huans apgalvoja, ka ar nāvi sodīto ieslodzīto tiesības tiekot ievērotas un viņu orgāni tiekot izmantoti tikai pēc rakstiskas piekrišanas saņemšanas.

Starptautiskās cilvēktiesību aizstāvju organizācijas jau ilgstoši pārmet Ķīnai ar nāvi sodīto ieslodzīto orgānu izmantošanu transplantācijām bez pašu ieslodzīto vai viņu ģimeņu atļaujas. Pekina gan šādas apsūdzības noraida.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.