Laukos
Mežsaimniecība

Kā Covid-19 krīze ietekmējusi kokapstrādes gigantu “Latvijas finieri”0


“Latvijas Finieris” bērzu stādījumi Ukros.
“Latvijas Finieris” bērzu stādījumi Ukros.
Foto: Timurs Subhankulovs

Kokapstrādes uzņēmuma “Latvijas finieris” koncerna apgrozījums šogad pirmajos četros mēnešos sarucis par 9%, salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

“Gada pirmajos četros mēnešos koncerna kopējais apgrozījums ir samazinājies par 9%, salīdzinot ar attiecīgo periodu jau tā piezemētajā 2019.gadā,” informēja kompānijā.

“Latvijas finiera” pārstāvji norādīja, ka 2019.gads iezīmējās ar izteiktu nenoteiktību pasaules, īpaši attīstīto valstu tirgos,

ko ietekmēja globālās ekonomikas cikliskās svārstības un kopējā attīstības piebremzēšanās. Attiecīgi samazinājās pieprasījums un saasinājās konkurence arī industriālo bērza saplākšņa produktu segmentā.

Tādējādi “Latvijas finiera” koncerna apgrozījums 2019.gadā bija 228,9 miljoni eiro, bet EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas veidoja 32,2 miljonus eiro.

“Kaut gan arī 2020.gada sākumā makroekonomiskās izaugsmes prognozes galvenajos tirgos Eiropā un pasaulē nebija būtiski uzlabojušās, koronavīrusa Covid-19 pandēmija globālajā ekonomikā ir izraisījusi bezprecedenta krīzes situāciju.

To pavada absolūta nenoteiktība, tāpēc šobrīd visa plānošana tiek veikta 2-3 nedēļu robežās, reaģējot uz mainīgajiem apstākļiem sadarbības partneru valstīs,” atzīmēja “Latvijas finiera” pārstāvji.

Vienlaikus kompānijā norādīja, ka pateicoties spējai strauji pielāgoties pircēju vajadzībām, ļoti ātri reaģēt uz katru pasūtījumu un veikt operatīvas piegādes,

koncerna pamatproduktu ražošana ir nodrošināta pilnā darba režīmā.

Jaudas pilnībā nav noslogotas tikai specializētajās saplākšņu tālāk apstrādes rūpnīcās Rīgā – tajās ražoto specifisko produktu tirgos šobrīd vērojams vislielākais kritums.

Kompānijā arī uzsvēra, ka Covid-19 pandēmijas ilgtermiņa ietekmi uz “Latvijas finiera” galvenajiem noieta tirgiem Eiropā nav iespējams prognozēt. “Tomēr mēs ticam, ka kopā ar sadarbības partneriem spēsim saglabāt kopējo konkurētspēju un nodrošināt stabilu darbību arī otrajā pusgadā,” atzīmēja “Latvijas finiera” pārstāvji.

Tāpat kompānijā piebilda, ka 2019.gadā koncerna attīstībā tika investēti 26,4 miljoni eiro, tostarp būtiska daļa ieguldīta darbaspēka efektivitātes paaugstināšanā un produktu attīstībā.

“Kaut gan šā gada investīciju plāni ir pārskatīti un būs pieticīgāki, attīstības pamatvirzieni saglabājas tie paši.

Tostarp kā vērā ņemams investīciju projekts jāmin betulīna ieguves pilotrūpnīca, kas darbību sāks 2020.gada nogalē,” atzīmēja “Latvijas finiera” pārstāvji.

“Latvijas finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs, tostarp nozīmīgākie tirgi ir Apvienotā Karaliste, Vācija, Francija, Itālija un Nīderlande.

Saistītie raksti

2018.gadā “Latvijas finiera” koncerna apgrozījums bija 250,882 miljoni eiro, bet peļņa – 12,423 miljoni eiro.

“Latvijas finieris” ir reģistrēts 1992.gadā, un ir lielākais kokaspastrādes uzņēmums Latvijā. “Latvijas finiera” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
Eiropas tiesas spriedums nav pārsūdzams. Ko liksim vietā? 3
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Darbaspēka trūkuma dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka 4
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Svarīgs nosacījums platības maksājumu saņemšanai: zāle jānopļauj un jānovāc, nevis jāsasmalcina
3 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autoceļiem plāni diži, bet skaidrības, kur dabūs naudu, nav
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Šonedēļ Covid-19 sērga konstatēta vēl vienā slimnīcā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Starta šāviens NAP2027
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Mediķiem Covid-19 piemaksas tomēr būs
7 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
APTAUJA. Nekā nedarīšana dažiem ir dzīvesveids. Kādiem būtu jābūt minimālajiem cilvēku ienākumiem? 3
6 stundas