AS “Latvijas finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis
AS “Latvijas finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis
Foto: Timurs Subhankulovs

“Latvijas finieris”: Esošajā krīzes situācijā Latvijas kokapstrādes nozare noteikti var saskatīt ne mazums iespēju 0

Esošajā krīzes situācijā Latvijas kokapstrādes nozare noteikti var saskatīt ne mazums iespēju, piemēram, Eiropas centienos iespēju robežās virzīties uz pašpietiekamas tautsaimniecības modeli un daudzu piegāžu ķēžu saīsināšanos, aģentūrai LETA teica kokapstrādes uzņēmuma “Latvijas finieris” padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164
Lasīt citas ziņas

Viņš atgādināja, ka “Latvijas finieris” eksportē vairāk nekā 90% savas bērza saplākšņa pamatprodukcijas, galvenokārt uz Eiropas ekonomiskās zonas valstīm.

Tāpēc kompānija neuzdrīkstas izteikt nekādas prognozes par krīzes ietekmi uz 2020.gada darbības rādītājiem, jo uzņēmums visu plānošanu veic īstermiņā, reaģējot uz strauji mainīgajiem apstākļiem sadarbības partneru valstīs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā viņš aicināja aplūkot esošo situāciju ne tik daudz no krīzes, kā no potenciālo nākotnes iespēju perspektīvas.

“Visticamāk, Covid-19 ietekmē vidējā termiņā strauji paātrināsies teju visu produktu, pakalpojumu un biznesa procesu pārvērtēšana, galvenokārt jautājumos, kas bijuši dienas kārtībā arī pirms pandēmijas. Lēmumiem būs jākļūst racionālākiem, darbam – produktīvākam, bet ikdienas patēriņam – piezemētākam,” komentējot tendences, sacīja uzņēmuma padomes priekšsēdētājs.

Biķis arī pauda pārliecību, ka nākotnē aktualitāti saglabās klimata pārmaiņu seku mazināšanas pasākumi, tādi kā energoefektivitāte, aprites ekonomika un resursu ilgtspēja.

Vienlaicīgi ir virkne pazīmju, kas liecina par līdzšinējā globalizācijas tempa palēnināšanos.

“Lielie pasaules reģioni, tai skaitā Eiropa centīsies iespēju robežās virzīties uz pašpietiekamas tautsaimniecības modeli, kas pamatā nozīmē daudzu piegāžu ķēžu saīsināšanos. Tas lielā mērā ietekmēs turpmāko tautsaimniecības attīstību šajos reģionos un Latvijas kokapstrādes nozare noteikti te var saskatīt ne mazums iespēju,” viņš pauda.

Pēc Biķa skaidrotā, paātrinoties intensīvākai tehnoloģiju izmantošanai un procesu optimizācijai ražošanā, tai skaitā mežsaimniecībā un lauksaimniecībā, jaunu pieprasījumu un sabiedrības novērtējumu varētu piedzīvot cilvēku saskarsmes profesijas, bez kurām sabiedrības pilnvērtīga funkcionēšana nav iespējama.

“Minētais ir noteikti attiecināms uz ļoti plašām pakalpojumu sfērām, kas primāri saistītas ar cilvēcisko kontaktu – sociālā aprūpe, izglītība, veselība utt.

Reklāma
Reklāma

Tie pārsvarā būs mazi, vai pat individuāli biznesi, kuriem nākotnē būs jābūt ne tikai labi apmaksātiem, bet arī pilnā mērā nodrošinātiem ar visām sociālajām garantijām. Pretējā gadījumā Latvijai dažu gadu perspektīvā draud jauns emigrācijas vilnis,” viņš sacīja, vēršot uzmanību, ka jau tagad cilvēku deficīts šajās jomās Centrāleiropā ir liels un, iespējams, ierobežojot migrāciju pasaules reģionu starpā, darbaspēka kustība Eiropas ekonomiskās zonas ietvaros tikai pieaugs.

Tāpat “Latvijas finiera” padomes priekšsēdētājs teica, ka otru emigrācijas vilni un tā sekas uz tautsaimniecību var palīdzēt ja ne pilnībā apturēt, tad noteikti būtiski mazināt, izlēmīga valdības rīcība un Eiropas vadošajām valstīm pielīdzināmas sociālo garantiju paketes nodrošināšana mazā biznesa vidē. Kas, pirmkārt, ir uzņēmumu īpašnieku un vadītāju atbildība.

“Viennozīmīgi, šī ir ļoti laba iespēja ikvienam sabiedrības loceklim pārvērtēt gan savu attieksmi pret ēnu ekonomiku, gan valsts sniegto pakalpojumu sistēmu kā tādu. Īpaši drošības spilveniem, kas pieejami vispārējā nodokļu režīmā strādājošajiem un kuru nepieciešamību visskaudrāk izjūtam tikai krīzē,” sacīja “Latvijas finiera” padomes priekšsēdētājs.

Jau ziņotas, ka “Latvijas finiera” apgrozījums 2018.gadā bija 249,238 miljoni eiro, bet peļņa – 11,983 miljoni eiro. Kompānijas 2019.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

“Latvijas finieris” ir reģistrēts 1992.gadā, un ir lielākais kokaspastrādes uzņēmums Latvijā. ”Latvijas finiera” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.