“Banka Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš
“Banka Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš
Publicitātes foto.

Kā maksimāli izolēt Krieviju no globālās pasaules? 0

“Beidzot balts ir jānosauc par baltu, un melns ir jānosauc par melnu. Tik vienkārši. Un jāpieņem attiecīgi lēmumi,” domājot par to, kā Krieviju izolēt no pārējās pasaules TV24 “Speciālizlaidumā” norādījis Māris Tūtins, NBS Apvienotā štāba Komunikācijas pārvaldes priekšnieks, pulkvežleitnants. Bet kas par šo tēmu sakāms ekonomistam?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
TV24
Uzņēmējs Bergs: “Tā bilde ir ļoti sērīga… Valsts strādā pēc tāda pieņēmuma, it kā vidējais latvietis dzīvotu 500 gadus”
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Lasīt citas ziņas

Studijā kopā ar pulkvežleintantu viesojās arī Mārtiņš Āboliņš, bankas “Citadele” ekonomists, Fiskālās disciplīnas padomes loceklis. Viņš šo situāciju vērtē no ekonomiskās puses, atbildot uz raidījuma vadītājas jautājumu, ko šajā brīdī sankciju ziņā var darīt Latvija.

“Pirmkārt, mēs esam daļa no Eiropas, un mums ir jādara viss, lai mūsu balsi, mūsu pozīciju sadzirdētu Eiropā. Mēs kopā ar Eiropu esam daudz spēcīgāki nekā vieni paši,” saka ekonomists.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Otrkārt, mums ļoti ir jādomā. 99% gāzes mums ir no Krievijas, 70% naftas un 10% elektrības no Krievijas. Mums ir jāinvestē savā energoneatkarībā, jo Krievijas resursu eksports uztur Krievijas ekonomiku. Jo vairāk mēs investēsim, jo vairāk mēs ražosim paši savus energoresursus, jo neatkarīgāki būsim un vājāka būs Krievija,” iezīmē M.Āboliņš.

Jāapzinās gan, ka tas viss nenotiks ātri: “Tas nenotiks rīt, tas ir ilgāka termiņa process. Aktīvā karadarbība droši vien kaut kad beigsies, bet tādā iepriekšējā pasaulē, kādā bijām februāra sākumā, mēs neatgriezīsimies ātri.” norāda ekonomists.

SAISTĪTIE RAKSTI