Vilnis Čerņavskis: “Visvairāk mani satrauc tas, kā karavīri pēc tam atgriezīsies normālā miera dzīvē. Jo ilgāk būs karš, jo grūtāk to būs izdarīt.”
Vilnis Čerņavskis: “Visvairāk mani satrauc tas, kā karavīri pēc tam atgriezīsies normālā miera dzīvē. Jo ilgāk būs karš, jo grūtāk to būs izdarīt.”
Foto: Karīna Miezāja

Vai karavīrs vispār var atgūties pēc karā pieredzētā? Atbild NBS galvenais psihologs 0

Šobrīd stāsti no kara Ukrainā ir nežēlīgi un sāpīgi. Bet kas šajā laikā notiek ar karavīriem? Vai viņi pēc kara vispār jebkad var 100% atgūties? Uz šo jautājumu TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbild Vilnis Čerņavskis, NBS galvenais psihologs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Lasīt citas ziņas

“Protams, tas ir ļoti ilgi un ļoti grūti,” saka psihologs. Piebilstot, ka daudz kas ir atkarīgs no tā, cik labi karavīrs iepriekš bijis sagatavots, vai viņš apzinās, kā izturēties gūstā. Ja ir šī izpratne, tad ir nedaudz vieglāk.

Protams, katrs karavīrs ir citāds: “Katram tas ir pilnīgi atšķirīgi. Nevar teikt, ka visiem būtu vienādi apstākļi, kā kurš panes ņirgāšanos. Un ņirgāšanās šajā karā bija nežēlīga. Kad man izstāstīja, kas ir noticis ar karavīriem Doņeckā, es pat negribu to stāstīt, bet tās ir vienkārši šausmas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Psihologs arī atzīmē, ka ir īpaši, ja pāri darītāji ir šķietami pašu cilvēki: “Kā man teica paši karavīri, ja to būtu darījuši kādas citas rases, citas tautības cilvēki, tad tas varbūt būtu it kā pat pieņemamām nekā, kad pretī ir tāds pats cilvēks, runā saprotamā valodā un ir spējīgs uz tādām nelietībām.”

SAISTĪTIE RAKSTI